Kelkit Yöresinin İlk Gazetesi
HV

LİSE MEZUNLARI ÜÇÜNCÜ KEZ BULUŞUYOR

KÜLTÜR SANAT
Giriş Tarihi : 04-07-2014 16:01   Güncelleme : 04-07-2014 16:01
LİSE MEZUNLARI ÜÇÜNCÜ KEZ BULUŞUYOR

Ramazan Bayramının ikinci günü şuanda İstiklal İlkokulu olarak kullanılan Şebinkarahisar Lisesi’nin bahçesinde yapılacağı belirtildi.

25 Ağustos 2012 yılında birincisi düzenlenen Şebinkarahisar Lisesi Mezunlarının buluşması geleneksel hale getirildi.

Şebinkarahisar Lisesi’nden mezun olarak Türkiye’nin değişik illerine yerleşen tüm Lise mezunları, okudukları yıllara dönüyor ve o dönemki kişiliklerine bürünerek dostça hasret gidererek, geçmiş yıllarda bu okulda çalışmış olan öğretmenler eski öğrencileri ile hasret gideriyorlar. Öğrenciler ve öğretmenler okul yıllarına ait anılarını anlatıp o günleri sevgi ve hasretle anarken var olan ya da sonradan kazandıkları yeteneklerini ortaya koyarak gönüllerince eğlenecekler.

Her buluşma sırasında değişik etkinliklere yer verilerek gurbetteki mezunların hoşça vakit geçirmeleri yanında yerel lezzetleri, Şebinkarahisar kültürünü yeniden yad etmeleri sağlanan etkinlikte bu yıl tarihi ve kültürel değerler, doğal güzellikleri tanıtmak amacıyla tarihi ve doğal değerlerin bulunduğu, Meryemana Manastırı, Behramşah Camii gezileri düzenlenecek. Kılıçkaya Barajı kenarında yapılacak piknikte öğrenciler kişisel becerilerini sergileyecek olan öğretmenler ve öğrenciler okul yıllarına ait anılarını anlatma fırsatı bulacaklar.

Organizasyon komitesinden yapılan açıklamada İstanbul’dan günü birlik gelmek isteyenler için İstanbul Şebinkarahisar Vakfı tarafından otobüs sağlanacağı belirtildi.

AdminAdmin

YORUMLAR