YKS SINAVI ŞEBİNKARAHİSAR YAPILDI
Yaklaşık bin kişi üniversiteye girmek için Şebinkarahisar´da ter döktü.
Tarih: 3.7.2018 14:54:28/ 546okunma / 0yorum

Şebinkarahisar ilçesinde de yapılan yüksek öğrenime geçiş sınavlarına çevre ilçelerden de öğrencilerin ilçemize gelen yaklaşık bin öğrencinin katıldığı sınavlar ilçemizdeki 8 ayrı okulda yapıldı.  Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı sınav salonlarında her hangi bir olumsuzlu yaşanmadı.

Alucra, Çamoluk´un yanı sıra, Suşehri, Koyulhisar ve Akıncılar´dan ilçemize gelen üniversite adayları ilçemizde toplamda 8 farklı okulda üniversiteyi kazanmak için ter döktü.

Sınavda öğrenciler Cumartesi günü birinci oturumumda Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 12.30´da sona erdi. Adaylara, Türkçe testinden 40, sosyal bilimler testinden 20, temel matematik testinden 40, fen bilimleri testinden 20 olmak üzere toplam 120 sorunun yöneltildiği TYT, 135 dakika sürdü.

Üniversite adaylarının katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı´nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 13.15´te sona ererken üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi (YDT) de Pazar günü öğleden sonra gerçekleşti. Bu sınavda adaylara 80 soru için 120 dakika cevaplama süresi verildi.

Öğrenciler soruları çözmek için zamanla yarışırken, aileleri ise bahçede dua etti.

YKS sonuçları, 31 Temmuz´da açıklanacak.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SINAVI ŞEBİNKARAHİSAR YAPILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."