YAVRU KUŞLARA PÖH ŞEFKATİ
Şebinkarahisar´da yol kenarında bulunan üç kukumav kuşu yavrusuna özel harekat polisleri sahip çıktı.
Tarih: 6.7.2018 16:21:34/ 809okunma / 0yorum

İlçemizde özel harekat polisleri tarafından yol kenarında bulunan üç kukumav kuşu yavrusu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şebinkarahisar Şefliği tarafından koruma altına alındı.

İlçemizde Türk Telekom Çok Programlı Lise önünde yol kenarına düşmüş şekilde Özel Harekat Polisleri tarafından bulunan üç kukumav kuşu yavrusuna özel harekat polisleri sahip çıkarak ilk bakımlarını yapan polisler, yavruları daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şebinkarahisar Şefliği yetkililerine teslim ettiler.

Koruma altına alınan kukumav kuşlarının anneleri tarafından terk edildiği düşünülüyor.

DKMP Yetkilileri yavru kuşların sağlık durumunun iyi olduğunu büyüme sürecine kadar bakımlarının yapılacağını ve daha sonra doğal ortamlarına salınacağını açıkladı.

Baykuş ailesinin küçük fertleri olan kukumav kuşları, diğer baykuşlar kadar ışıktan ürkmüyor ve gündüz vakti de normal faaliyetlerini devam ettirebiliyor. Kendine yuva yapmayan bu kuşlar, yumurtalarını yumurtlamak için kendine kaya duvarlarındaki bir oyuk, eski binalarda taşların altı, bir ağaç kovuğu gibi uygun bir köşe seçiyor.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YAVRU KUŞLARA ŞEFKATİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."