YARGITAY´A EBRU HEDİYESİ
Kültür Bakanlığı ebru sanatçısı olan hemşehrimiz Kamuran İşcan yaptığı bir ebru çalışmasını Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit´e hediye etti.
Tarih: 5.6.2018 17:20:50/ 473okunma / 0yorum

Yargıtay´ın 150. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Ankara Şebinkarahisar Vakfı üyesi ve Kültür Bakanlığı sanatçısı olan hemşehrimiz Kamuran İşcan tarafından yapılan ebru çalışması Vakıf Başkanı Av. Ali Yaşar Yücel´in, Cumhurbaşkanlığı Baş Hukuk Müşaviri Ahmet Karayiğit ile birlikte Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit´e makamında ziyaret ederek takdim edildi.

Yargıtay Başkanı eseri çok beğenerek makam odasına astı ve memnuniyetini dile getirerek sanatçımız İşcan´a teşekkür ederken görüşmede ayrıca Vakıf Başkanı tarafından Şebinkarahisar ile ilgili bilgiler verildi.

/resimler/2018-6/5/1722127291887.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YARGITAY EBRU HEDİYESİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TARİHİ YERLERİ YILDIZLA SÜSLEDİLER
TARİHİ YERLERİ YILDIZLA SÜSLEDİLER
GİFOD Üyesi Yıldız Fotoğrafçıları Engin Ayyıldız, Ahmet Kılıç Hakan Aydın ve Emre Alkan Şebinkarahisar´da tarihi yerlerde yıldız fotoğrafı çektiler.
FESTİVAL İLE ÇİFTE BAYRAM COŞKUSU
FESTİVAL İLE ÇİFTE BAYRAM COŞKUSU
Şebinkarahisar´da düzenlenen 5´inci Kültür Sanat ve Ceviz Festivali´nin coşkusu, Kurban Bayramıyla ikiye katlandı. Ulusal sanatçılar Resul Dindar, Orhan Ölmez ve Derya Uluğ konserlerine yoğun ilgi oldu.
TAMZARA´DA İLK PAZAR KURULDU
TAMZARA´DA İLK PAZAR KURULDU
Tamzara Mahallesinde ekolojik pazar kuruldu.
KOMŞUDA  4 GÜN 4 GECE FESTİVAL YAPILACAK
KOMŞUDA 4 GÜN 4 GECE FESTİVAL YAPILACAK
Alucra Belediye´sinin organize ettiği ve ´Kültür ve Sanat Festivali´ adını verdiği etkinlikler çerçevesinde ulusal sanatçıların da yer aldığı 4 günlük bir etkinlik düzenlenecek.
23. DİKMETAŞ YAYLA ŞENLİĞİ YAPILDI
23. DİKMETAŞ YAYLA ŞENLİĞİ YAPILDI
İlçemizde uzun yıllardır aralıksız düzenlenen Dikmetaş Yayla Şenliği bu yıl 1 Temmuz 2018 Pazar günü yapıldı.
DİKMETAŞ YAYLA ŞENLİĞİ YAPILACAK
DİKMETAŞ YAYLA ŞENLİĞİ YAPILACAK
Dikmetaş Yayla Şenliğinin 23.´sü Pazar günü düzenlenecek.
MEHTER TAKIMI KURULDU
MEHTER TAKIMI KURULDU
Şebinkarahisar Belediyesi tarafından kurulan mehter takımı, ilk gösterisini yaptı.
HEM´DE YIL SONU SERGİSİ
HEM´DE YIL SONU SERGİSİ
2017-2018 eğitim öğretim yılında HEM tarafından açılan mesleki, sosyal ve kültürel kursların yıl sonu karma sergisi düzenlendi. Şebinkarahisar Halk Eğitim Merkezi 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde açtığı 133 kurs ile 3 bin 589 kursiyere eğitim verdi.
İLK UÇURTMA İLK HEYECAN
İLK UÇURTMA İLK HEYECAN
İlçemiz 125. Yıl Anaokulu tarafından uçurtma şenliği düzenlendi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."