YARALI KUŞLAR YENİDEN DOĞAYA SALINDI
Şebinkarahisar´da yaralı olarak bulunan iki farklı kuş türü yeniden doğaya salındı.
Tarih: 26.9.2018 11:38:46/ 777okunma / 0yorum

İlçemizde 21 Eylül 2018 Cuma günü yaralı olarak bulunan çobanaldatan kuşu ve kaya güvercini tedavi edilerek yeniden doğal yaşamına kavuşturuldu.

Edinilen bilgilere göre Doğa Koruma Milli Parklar Şebinkarahisar Şefliği tarafından tedavisi yapılan çobanaldatan kuşu ve kaya güvercini yapılan tedavilerinin ardından DKMP görevlileri tarafından yeniden doğal yaşamına salındı. Bu yıl çok sayıda yaban hayvanı ilçemizde yapılan tedavilerinin ardından doğal yaşamına kavuşturuldu.

Öte yandan Alucra ilçesinde kanadından yaralanan puhu kuşunun ise tedavisi devam ettiği öğrenildi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YARALI KUŞLAR YENİDEN DOĞAYA SALINDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."