TURİST İSTİYORSAK YOL ŞART
İnanç turizminde gözbebeğimiz olan Meryemana Manastırı´nın her geçen gün daha da bozulan ve yapılmayan ulaşım yolu yerli ve yabancı turistleri canından bezdiriyor.
Tarih: 5.6.2018 17:38:31/ 1158okunma / 2yorum

Giresun´un önde gelen turizm merkezlerinden birisi olan ilçemizdeki Meryemana Manastırı´nın yol sorunu halen devam ediyor.  Bir türlü tamamlanamayan yaklaşık 10 kilometrelik yolunda ulaşım bozuk yolda sağlanmaya çalışılıyor.

Her sene gündeme getirdiğimiz ancak hala bir sonuca ulaşılamayan "turizm yolu" bozuk olduğu için tur otobüslerinin tercihleri arasında da yer almıyor.

Meryemana Manastırı´ndaki 2012 yılında başlatılan restorasyon sonrası da bir takım eksiklikler baş gösterirken özellikle manastıra ulaşımı sağlayan yolun neredeyse tamamı bozuk durumda.

YOLUN BOZUK OLMASI TUR ŞİRKETLERİNİ GERİ ÇEVİRİYOR

Meryemana Manastırının ulaşımı sağlayan yolun bozuk halde olması ilçemize gelen tur şirketlerini de olumsuz yönde etkiliyor. Önceki yıllar bu yüzden ziyaret edilecek yer listesinde olmayan önemli turizm değerimiz Meryemana Manastırı için gelecek yıllarda ziyaret listesine alınacağı söylense de bu durumda bu yıl da listeye alınmayacağa benziyor.

YABANCI TURİSTLER DE ŞİKAYETÇİ

İlçemizin inanç turizmi açısından amiral gemisi olan Meryemana Manastırı´nın bozuk yolu yabancı turistlerin de tepkisini topluyor.

Daha önce dedeleri Şebinkarahisar´dan göç ederek Yunanistan´a yerleşen Nikos Petridis açıklamasında, "Birçok turist Trabzon´a Maçka´ya ve diğer şehirlere gelirken buralara 3-4 kişi geliyor. Oralara değil de neden Şebinkarahisar´a gelmeyelim. Yunanistan´da buraları anlatıyoruz. "Gelin ve görün" diyorum. Neyle karşılaşacaklarını bilmiyorlar bu yüzden ilk ziyaret çok önemli. Buraya gelmemizi ve para kazandırmamızı istiyorlarsa, Kiliselerimize iyi baksınlar." diyerek şöyle dedi: "Bir çok turist burayı görmek istiyor. Almanya´ya, İspanya´ya da gidebiliriz ama biz buraları görmek istiyoruz. Buralar bizim için çok önemli."

Öte yandan Meryemana Manastırı gibi diğer turizm yerlerimizin de yolları bozuk. Bunun başlarında yine Çağlayan Şelalesi yolu geliyor. Bununla birlikte Kılıçkaya Barajı yolunun ve kilise yollarının bazı kısımlarındaki geniş çukurları ziyaretçileri olumsuz yönde etkiliyor.

İlçemizin turizmde önemli yere sahip olmasına rağmen bu turistik yerlere ulaşımın zor olması hedeflenen payı düşürüyor.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TURİST İSTİYORSAK ŞART
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ilhan ucar
6.6.2018 12:43:06
İşim garagi yurdumuzun bir çok bölgesini gördüm şebinkarahisarın kaderi kara yerel yöneticilerin basiretsiz ve beceriksizlikleri yüzünden o ilçede hiç bir şey olmaz.Yolunuz olmaz hastanede doktorunuz olmaz başınızda sizin derdinizi dinleyip çözüm üretecek insanlar olmaz.Adınız gibi kaderinizde kara yapacak bir şey yok memleketimiz.
İlhan Ucar
25.7.2018 17:05:44
Şebinkarahisarda fabrika yok bundan sonrada oraya kimse fabrika yapmaz.Truzim bacasız fabrikadır ancak hizmetle olur yolun saglık hizmetin alt yapın olursa yoksa sen birşey yapma sonra bekle trist gelecek diye çok beklersiniz.
HAVAMIZ İNCELENİYOR
HAVAMIZ İNCELENİYOR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülkenin bir çok yerinde yapılan Hava Kalitesi İzleme İstasyonları, mobil izleme aracı ile Tamzara Mahallesinde de hava kalitesini ölçüyor.
KAÇAK AĞAÇ KESENLER YAKALANDI
KAÇAK AĞAÇ KESENLER YAKALANDI
Kaçak kesim yapan kişiler, düzenlenen operasyon ile yakayı ele verdi
KAYMAKAM TANER TENGİR GÖREVE BAŞLADI
KAYMAKAM TANER TENGİR GÖREVE BAŞLADI
Şebinkarahisar Kaymakamlığına atanan Kaymakam Taner Tengir, ilçedeki görevine başladı.
YAPIMINA BAŞLANMAYAN TÜM PROJELER ASKIYA ALINDI
YAPIMINA BAŞLANMAYAN TÜM PROJELER ASKIYA ALINDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan : İhalesi yapılmış ama başlanmamış projeleri durduruyoruz
27 KİŞİ KURA İLE BELİRLENECEK
27 KİŞİ KURA İLE BELİRLENECEK
Şebinkarahisar´da, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde okulların temizlik işlerini yapmak üzere İŞKUR üzerinden 27 kişi istihdam edilecek. İstihdam edilecek olan 27 kişi noter huzurunda çekilecek olan kura ile belirlenecek.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANACAK
GAZİLER GÜNÜ KUTLANACAK
Gazilerimiz 19 Eylül Gaziler Günü´nde anılacak. Program Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek.
KALEMİZE SAHİP ÇIKALIM
KALEMİZE SAHİP ÇIKALIM
Kale surlarına kimliği belirsiz kişi ve kişlerce sprey boyalarla yazılar yazılması tepki çekmeye devam ediyor. Kale surlarını ve kale üzerindeki taşları bile sprey boya ile boyayanlara karşı önlem alınması isteniyor.
YAĞLIDERE KIRSALINDA 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
YAĞLIDERE KIRSALINDA 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Karadeniz´de güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütü PKK unsurlarına yönelik operasyonları sürüyor.
ŞEBİNKARAHİSARLI ERDAL EREN KİMDİR?
ŞEBİNKARAHİSARLI ERDAL EREN KİMDİR?
12 Eylül Darbecileri Tarafından Yaşı Büyütülerek İdam Edilen Şebinkarahisarlı Erdal Eren Kimdir?
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."