TURİST İSTİYORSAK YOL ŞART
İnanç turizminde gözbebeğimiz olan Meryemana Manastırı´nın her geçen gün daha da bozulan ve yapılmayan ulaşım yolu yerli ve yabancı turistleri canından bezdiriyor.
Tarih: 5.6.2018 17:38:31/ 1273okunma / 2yorum

Giresun´un önde gelen turizm merkezlerinden birisi olan ilçemizdeki Meryemana Manastırı´nın yol sorunu halen devam ediyor.  Bir türlü tamamlanamayan yaklaşık 10 kilometrelik yolunda ulaşım bozuk yolda sağlanmaya çalışılıyor.

Her sene gündeme getirdiğimiz ancak hala bir sonuca ulaşılamayan "turizm yolu" bozuk olduğu için tur otobüslerinin tercihleri arasında da yer almıyor.

Meryemana Manastırı´ndaki 2012 yılında başlatılan restorasyon sonrası da bir takım eksiklikler baş gösterirken özellikle manastıra ulaşımı sağlayan yolun neredeyse tamamı bozuk durumda.

YOLUN BOZUK OLMASI TUR ŞİRKETLERİNİ GERİ ÇEVİRİYOR

Meryemana Manastırının ulaşımı sağlayan yolun bozuk halde olması ilçemize gelen tur şirketlerini de olumsuz yönde etkiliyor. Önceki yıllar bu yüzden ziyaret edilecek yer listesinde olmayan önemli turizm değerimiz Meryemana Manastırı için gelecek yıllarda ziyaret listesine alınacağı söylense de bu durumda bu yıl da listeye alınmayacağa benziyor.

YABANCI TURİSTLER DE ŞİKAYETÇİ

İlçemizin inanç turizmi açısından amiral gemisi olan Meryemana Manastırı´nın bozuk yolu yabancı turistlerin de tepkisini topluyor.

Daha önce dedeleri Şebinkarahisar´dan göç ederek Yunanistan´a yerleşen Nikos Petridis açıklamasında, "Birçok turist Trabzon´a Maçka´ya ve diğer şehirlere gelirken buralara 3-4 kişi geliyor. Oralara değil de neden Şebinkarahisar´a gelmeyelim. Yunanistan´da buraları anlatıyoruz. "Gelin ve görün" diyorum. Neyle karşılaşacaklarını bilmiyorlar bu yüzden ilk ziyaret çok önemli. Buraya gelmemizi ve para kazandırmamızı istiyorlarsa, Kiliselerimize iyi baksınlar." diyerek şöyle dedi: "Bir çok turist burayı görmek istiyor. Almanya´ya, İspanya´ya da gidebiliriz ama biz buraları görmek istiyoruz. Buralar bizim için çok önemli."

Öte yandan Meryemana Manastırı gibi diğer turizm yerlerimizin de yolları bozuk. Bunun başlarında yine Çağlayan Şelalesi yolu geliyor. Bununla birlikte Kılıçkaya Barajı yolunun ve kilise yollarının bazı kısımlarındaki geniş çukurları ziyaretçileri olumsuz yönde etkiliyor.

İlçemizin turizmde önemli yere sahip olmasına rağmen bu turistik yerlere ulaşımın zor olması hedeflenen payı düşürüyor.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TURİST İSTİYORSAK ŞART
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ilhan ucar
6.6.2018 12:43:06
İşim garagi yurdumuzun bir çok bölgesini gördüm şebinkarahisarın kaderi kara yerel yöneticilerin basiretsiz ve beceriksizlikleri yüzünden o ilçede hiç bir şey olmaz.Yolunuz olmaz hastanede doktorunuz olmaz başınızda sizin derdinizi dinleyip çözüm üretecek insanlar olmaz.Adınız gibi kaderinizde kara yapacak bir şey yok memleketimiz.
İlhan Ucar
25.7.2018 17:05:44
Şebinkarahisarda fabrika yok bundan sonrada oraya kimse fabrika yapmaz.Truzim bacasız fabrikadır ancak hizmetle olur yolun saglık hizmetin alt yapın olursa yoksa sen birşey yapma sonra bekle trist gelecek diye çok beklersiniz.
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´e göre Şebinkarahisar nüfusuna kayıtlı 73 bin kişi gurbette yaşıyor. Bu sayının yüzde 77´si İstanbul´da ikamet ediyor.
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
Şebinkarahisar´da, 31 Mart seçimleriyle ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Şebinkarahisar´da ´Okul Güvenliği´ toplantısı yapıldı.
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce şap aşılama kampanyası başlatılacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Şebinkarahisar´da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
Öztürk, “Türkiye´de yasal olarak kenevir ekimi yaygınlaşacak ise, elbette Giresun´umuzda da kenevir ekilecek."
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
Küçükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığı vakasında hastalığın önüne geçilerek hayvanlardaki ölümlerin son bir haftadır durduğu ve kontrol altına alındığı öğrenildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Şebinkarahisar´da en fazla Sivaslı, en az Bilecikli yaşıyor.
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
İlçemiz Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu´nda seçime tek liste ile giren Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."