TURİST İSTİYORSAK YOL ŞART
İnanç turizminde gözbebeğimiz olan Meryemana Manastırı´nın her geçen gün daha da bozulan ve yapılmayan ulaşım yolu yerli ve yabancı turistleri canından bezdiriyor.
Tarih: 5.6.2018 17:38:31/ 1067okunma / 1yorum

Giresun´un önde gelen turizm merkezlerinden birisi olan ilçemizdeki Meryemana Manastırı´nın yol sorunu halen devam ediyor.  Bir türlü tamamlanamayan yaklaşık 10 kilometrelik yolunda ulaşım bozuk yolda sağlanmaya çalışılıyor.

Her sene gündeme getirdiğimiz ancak hala bir sonuca ulaşılamayan "turizm yolu" bozuk olduğu için tur otobüslerinin tercihleri arasında da yer almıyor.

Meryemana Manastırı´ndaki 2012 yılında başlatılan restorasyon sonrası da bir takım eksiklikler baş gösterirken özellikle manastıra ulaşımı sağlayan yolun neredeyse tamamı bozuk durumda.

YOLUN BOZUK OLMASI TUR ŞİRKETLERİNİ GERİ ÇEVİRİYOR

Meryemana Manastırının ulaşımı sağlayan yolun bozuk halde olması ilçemize gelen tur şirketlerini de olumsuz yönde etkiliyor. Önceki yıllar bu yüzden ziyaret edilecek yer listesinde olmayan önemli turizm değerimiz Meryemana Manastırı için gelecek yıllarda ziyaret listesine alınacağı söylense de bu durumda bu yıl da listeye alınmayacağa benziyor.

YABANCI TURİSTLER DE ŞİKAYETÇİ

İlçemizin inanç turizmi açısından amiral gemisi olan Meryemana Manastırı´nın bozuk yolu yabancı turistlerin de tepkisini topluyor.

Daha önce dedeleri Şebinkarahisar´dan göç ederek Yunanistan´a yerleşen Nikos Petridis açıklamasında, "Birçok turist Trabzon´a Maçka´ya ve diğer şehirlere gelirken buralara 3-4 kişi geliyor. Oralara değil de neden Şebinkarahisar´a gelmeyelim. Yunanistan´da buraları anlatıyoruz. "Gelin ve görün" diyorum. Neyle karşılaşacaklarını bilmiyorlar bu yüzden ilk ziyaret çok önemli. Buraya gelmemizi ve para kazandırmamızı istiyorlarsa, Kiliselerimize iyi baksınlar." diyerek şöyle dedi: "Bir çok turist burayı görmek istiyor. Almanya´ya, İspanya´ya da gidebiliriz ama biz buraları görmek istiyoruz. Buralar bizim için çok önemli."

Öte yandan Meryemana Manastırı gibi diğer turizm yerlerimizin de yolları bozuk. Bunun başlarında yine Çağlayan Şelalesi yolu geliyor. Bununla birlikte Kılıçkaya Barajı yolunun ve kilise yollarının bazı kısımlarındaki geniş çukurları ziyaretçileri olumsuz yönde etkiliyor.

İlçemizin turizmde önemli yere sahip olmasına rağmen bu turistik yerlere ulaşımın zor olması hedeflenen payı düşürüyor.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TURİST İSTİYORSAK ŞART
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ilhan ucar
6.6.2018 12:43:06
İşim garagi yurdumuzun bir çok bölgesini gördüm şebinkarahisarın kaderi kara yerel yöneticilerin basiretsiz ve beceriksizlikleri yüzünden o ilçede hiç bir şey olmaz.Yolunuz olmaz hastanede doktorunuz olmaz başınızda sizin derdinizi dinleyip çözüm üretecek insanlar olmaz.Adınız gibi kaderinizde kara yapacak bir şey yok memleketimiz.
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ
15 Temmuz 2016 yılında meydana gelen hain girişimin 2. yılında etkinlikler düzenlenecek.
DOĞALGAZ HAYAL Mİ?
DOĞALGAZ HAYAL Mİ?
Yıllardır ilçemize doğalgaz bağlanması konusunda Şebinkarahisar yerinde sayadursun; Suşehri ve Kelkit´ten sonra diğer komşu ilçemiz Şiran´da da devam eden doğalgaz çalışmaları yıl sonunda tamamlanıyor.
YAYLADAKİ ET FİYATLARI DÜŞTÜ!
YAYLADAKİ ET FİYATLARI DÜŞTÜ!
Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, yeni fiyat tarifesini Kümbet Yaylası´nda düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu.
KURBANLIK HAYVAN NAKİLLERİNDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR
KURBANLIK HAYVAN NAKİLLERİNDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR
Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü´nden Kurbanlık Hayvan Nakillerinde Uyulması Gereken Kurallar hakkında bir bildiri yayınlandı.
ŞEBİNKARAHİSARLI ´FESTİVALİ´Nİ İSTİYOR
ŞEBİNKARAHİSARLI ´FESTİVALİ´Nİ İSTİYOR
Ülkemizde yaşanan hain girişimler ve hain terör saldırılarıyla birlikte yapılan hazırlıkların boşa gitmemesi için de son 2 yıldır festivalin yapılması gündeme gelmiyor. Ancak Şebinkarahisarlıların bir çoğu Festivalin yapılmasını bekliyor.
"YALANCI ÇOBAN" ALUCRA´YI AYAĞA KALDIRDI
"YALANCI ÇOBAN" ALUCRA´YI AYAĞA KALDIRDI
Telefonunu kaybedince çareyi asılsız terör ihbarı yapan çoban, güvenlik güçlerini alarma geçirdi.
İMAR BARIŞI´NDA ZAMAN DARALIYOR!
İMAR BARIŞI´NDA ZAMAN DARALIYOR!
Tapusuz konut ve işyerlerine yasallık kazandıran imar barışı başvuruları 8 Haziran´da başlamıştı. Şu ana kadar 2 milyon kişi başvuru yaparken İmar Barışı Hakkında da İlçe esnaflarından Harita ve Kadastro Mühendisi Mahmut Han, İmar Barışıyla ilgili bir açıklama yayınladı.
GÜCE´DE TERÖRİSTLER İLE SICAK ÇATIŞMA: 1 ASKER ŞEHİT
GÜCE´DE TERÖRİSTLER İLE SICAK ÇATIŞMA: 1 ASKER ŞEHİT
Güce ilçesine bağlı Ağaçbaşı Yaylası Kavraz mevkiinde güvenlik güçleri ile PKK´lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışma sonrası bir asker yaralandı. Yaralı asker kaldırıldığı Tirebolu Devlet Hastanesi´nde yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı ve şehit oldu.
´YAŞAYAN TAMZARA´YA DESTEK
´YAŞAYAN TAMZARA´YA DESTEK
Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği´nin ´Yaşayan Tamzara´ Projesi toplamda 12 Milyon TL destek almaya hak kazanan 16 Projeden bir tanesi oldu.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."