TURİST İSTİYORSAK YOL ŞART
İnanç turizminde gözbebeğimiz olan Meryemana Manastırı´nın her geçen gün daha da bozulan ve yapılmayan ulaşım yolu yerli ve yabancı turistleri canından bezdiriyor.
Tarih: 5.6.2018 17:38:31/ 1204okunma / 2yorum

Giresun´un önde gelen turizm merkezlerinden birisi olan ilçemizdeki Meryemana Manastırı´nın yol sorunu halen devam ediyor.  Bir türlü tamamlanamayan yaklaşık 10 kilometrelik yolunda ulaşım bozuk yolda sağlanmaya çalışılıyor.

Her sene gündeme getirdiğimiz ancak hala bir sonuca ulaşılamayan "turizm yolu" bozuk olduğu için tur otobüslerinin tercihleri arasında da yer almıyor.

Meryemana Manastırı´ndaki 2012 yılında başlatılan restorasyon sonrası da bir takım eksiklikler baş gösterirken özellikle manastıra ulaşımı sağlayan yolun neredeyse tamamı bozuk durumda.

YOLUN BOZUK OLMASI TUR ŞİRKETLERİNİ GERİ ÇEVİRİYOR

Meryemana Manastırının ulaşımı sağlayan yolun bozuk halde olması ilçemize gelen tur şirketlerini de olumsuz yönde etkiliyor. Önceki yıllar bu yüzden ziyaret edilecek yer listesinde olmayan önemli turizm değerimiz Meryemana Manastırı için gelecek yıllarda ziyaret listesine alınacağı söylense de bu durumda bu yıl da listeye alınmayacağa benziyor.

YABANCI TURİSTLER DE ŞİKAYETÇİ

İlçemizin inanç turizmi açısından amiral gemisi olan Meryemana Manastırı´nın bozuk yolu yabancı turistlerin de tepkisini topluyor.

Daha önce dedeleri Şebinkarahisar´dan göç ederek Yunanistan´a yerleşen Nikos Petridis açıklamasında, "Birçok turist Trabzon´a Maçka´ya ve diğer şehirlere gelirken buralara 3-4 kişi geliyor. Oralara değil de neden Şebinkarahisar´a gelmeyelim. Yunanistan´da buraları anlatıyoruz. "Gelin ve görün" diyorum. Neyle karşılaşacaklarını bilmiyorlar bu yüzden ilk ziyaret çok önemli. Buraya gelmemizi ve para kazandırmamızı istiyorlarsa, Kiliselerimize iyi baksınlar." diyerek şöyle dedi: "Bir çok turist burayı görmek istiyor. Almanya´ya, İspanya´ya da gidebiliriz ama biz buraları görmek istiyoruz. Buralar bizim için çok önemli."

Öte yandan Meryemana Manastırı gibi diğer turizm yerlerimizin de yolları bozuk. Bunun başlarında yine Çağlayan Şelalesi yolu geliyor. Bununla birlikte Kılıçkaya Barajı yolunun ve kilise yollarının bazı kısımlarındaki geniş çukurları ziyaretçileri olumsuz yönde etkiliyor.

İlçemizin turizmde önemli yere sahip olmasına rağmen bu turistik yerlere ulaşımın zor olması hedeflenen payı düşürüyor.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TURİST İSTİYORSAK ŞART
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ilhan ucar
6.6.2018 12:43:06
İşim garagi yurdumuzun bir çok bölgesini gördüm şebinkarahisarın kaderi kara yerel yöneticilerin basiretsiz ve beceriksizlikleri yüzünden o ilçede hiç bir şey olmaz.Yolunuz olmaz hastanede doktorunuz olmaz başınızda sizin derdinizi dinleyip çözüm üretecek insanlar olmaz.Adınız gibi kaderinizde kara yapacak bir şey yok memleketimiz.
İlhan Ucar
25.7.2018 17:05:44
Şebinkarahisarda fabrika yok bundan sonrada oraya kimse fabrika yapmaz.Truzim bacasız fabrikadır ancak hizmetle olur yolun saglık hizmetin alt yapın olursa yoksa sen birşey yapma sonra bekle trist gelecek diye çok beklersiniz.
"AĞIR CEZA" SİYASET ÜSTÜDÜR
"AĞIR CEZA" SİYASET ÜSTÜDÜR
Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesi ve Şebinkarahisar için diğer önemli kurumlara siyaset üstü yaklaşım göstermemiz ve ilçe menfaatlerini ön planda tutmamız gerekiyor.
KÖYLERE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DAĞITILDI
KÖYLERE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DAĞITILDI
Orman köylülerine olası yangınlara müdahalede kullanılmak üzere 3 tonluk su tankeri dağıtıldı.
FİDANLAR, FİDANLARLA BÜYÜYECEK
FİDANLAR, FİDANLARLA BÜYÜYECEK
Şebinkarahisar ortaokul öğrencileri, TBMM ormanına fidan dikti.
ATATÜRK, VEFATININ 80. YILDÖNÜMÜNDE ANILACAK
ATATÜRK, VEFATININ 80. YILDÖNÜMÜNDE ANILACAK
Devletimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 80. yılında ilçemizde yapılacak törenle anılacak.
´UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE´ TOPLANTISI YAPILDI
´UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE´ TOPLANTISI YAPILDI
İlçe Kaymakamı Taner Tengir başkanlığında yapılan Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısında Şebinkarahisar ilçesinde alınacak tedbirler görüşüldü.
"AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN KAPATILMASI  SÖZ KONUSU DEĞİL"
"AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN KAPATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"
AKP İlçe Başkanı Nejat Okuyar, yaptığı açıklamada, "Ağır Ceza Mahkemesinin kapatılması ya da başka bir yere taşınması söz konusu değil." dedi.
ARTIK KALORİFERLE ISINACAKLAR
ARTIK KALORİFERLE ISINACAKLAR
Şebinkarahisar´ın tek köy okulundaki 36 öğrenci, 3 öğretmen sobayla değil kaloriferle ısınacak.
İSTANBUL ŞEBİNKARAHİSAR VAKFI YENİLENDİ
İSTANBUL ŞEBİNKARAHİSAR VAKFI YENİLENDİ
İstanbul´da bulunan Şebinkarahisar Vakfı´nın hizmet binası yenilerek açılışı yapıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR´A "AĞIR CEZA"
ŞEBİNKARAHİSAR´A "AĞIR CEZA"
Suşehrili bürokratların girişimiyle ilçemizdeki Ağır Ceza Mahkemesi´nin Suşehri ilçesine kaydırılacağı yönündeki tehlike henüz tam olarak giderilmiş değil.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."