TARİHİ YERLERİ YILDIZLA SÜSLEDİLER
GİFOD Üyesi Yıldız Fotoğrafçıları Engin Ayyıldız, Ahmet Kılıç Hakan Aydın ve Emre Alkan Şebinkarahisar´da tarihi yerlerde yıldız fotoğrafı çektiler.
Tarih: 21.9.2018 16:30:00/ 1177okunma / 0yorum

İlçemizde haftasonu çıkarma yapan Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) üyeleri ilçemizin tarihi ve turistik yerlerinden yıldız fotoğrafı çekti.

Amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarının ilgisini çekmeye başlayan ilçemiz geçtiğimiz haftasonu GİFOD üyelerine ev sahipliği yaptı.

Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) üyesi olan Engin Ayyıldız, Ahmet Kılıç, Hakan Aydın ve Emre Alkan yıldız fotoğrafı çekmek için sık sık yaptıkları atölye çalışmasını Şebinkarahisar´daki fotoğraf tutkunları Engin Deniz ve Serkan Bayraktar ile ilçemizin Çağlayan Şelalesi ve Kılıçkaya Barajı gerçekleştirdi. İlçemize bağlı Çağlayan Köyünde bulunan Çağlayan Şelalesinde yıldız fotoğrafı çekmek isteyen fotoğraf sanatçıları ilçeye gelerek gece geç saatlere kadar yıldız fotoğrafı çektiler.

GİFOD Üyeleri yaptığı açıklamada, "Şebinkarahisar, yıldız fotoğrafçılığı konusunda önemli bir ilçe. Atölye çalışmalarımızı bu kez yoğun ışıktan uzak olan Şebinkarahisar´da gerçekleştirdik. Burada şehir ışıklarından uzak bir çok tarihi ve turistik yer var, bu da biz yıldız fotoğrafçılarını cezbediyor." dedi.

GİFOD üyelerinin özel ilgi gösterdiği ilçemizde, Çağlayan Şelalesi ve Kılıçkaya Barajının yanı sıra Şebinkarahisar Kalesi, Çatalgöl ve bir çok tarihi kilisede yıldız ve samanyolu fotoğrafı çekerek hem ilçemizin fotoğraf belleğini genişletiyorlar hem de diğer fotoğraf sanatçılarının ilçemize gelmesini sağlıyorlar.

 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TARİHİ YERLERİ YILDIZLA SÜSLEDİLER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇAMOLUK FASULYESİ TESCİLİ ALDI
ÇAMOLUK FASULYESİ TESCİLİ ALDI
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansınca (DOKA) düzenlenen Doğu Karadeniz Coğrafi İşaretli Ürünlerde Kooperatifçilik Stratejisi Toplantısı düzenlendi.
İZMİR GİRESUN TANITIM GÜNLERİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
İZMİR GİRESUN TANITIM GÜNLERİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
İzmir´de Giresun Tanıtım Günlerinin birincisi düzenlendi.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANDI
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANDI
"Mevlid-i Nebi Haftası" etkinliklerinin final programı yapıldı.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANIYOR
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Mevlid-i Nebi Haftası" Şebinkarahisar´da da bir takım etkinliklerle kutlanacak.
"MİLLET BAHÇEMİZ ÇOK SEVİLDİ"
"MİLLET BAHÇEMİZ ÇOK SEVİLDİ"
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Millet Bahçesinin çok sevildiğini söyledi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA SONBAHAR GÜZELLİĞİ
ŞEBİNKARAHİSAR´DA SONBAHAR GÜZELLİĞİ
İlçemizde, mevsimin tüm renklerini ortaya çıkaran doğa, sonbaharın güzelliklerine büründü.
ARA GÜLER´İN BABA OCAĞINI FOTOĞRAFLADILAR
ARA GÜLER´İN BABA OCAĞINI FOTOĞRAFLADILAR
Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) üyeleri, merhum foto muhabiri Ara Güler´in köyünde fotoğraf etkinliği düzenledi.
ATATÜRK YENİDEN ŞEBİNKARAHİSAR´DA
ATATÜRK YENİDEN ŞEBİNKARAHİSAR´DA
Mustafa Kemal Paşa´nın o günkü haliyle Şark-i Karahisar vilayetini Erzurum dönüşü gerçekleştirdiği ziyaretin ve Şarki Karahisar olan isminin Şebinkarahisar olarak değiştirmesinin 94. yıldönümünde tören düzenlendi.
EV HANIMLARI KIŞLIK YİYECEK HAZIRLIKLARINA BAŞLADI
EV HANIMLARI KIŞLIK YİYECEK HAZIRLIKLARINA BAŞLADI
Şebinkarahisar´da kış sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden olan fırınkurusu, yufka ve siron kış öncesi hazırlanarak evlerdeki yerini almaya başladı.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."