ŞEBİNKARAHİSARLI ´FESTİVALİ´Nİ İSTİYOR
Ülkemizde yaşanan hain girişimler ve hain terör saldırılarıyla birlikte yapılan hazırlıkların boşa gitmemesi için de son 2 yıldır festivalin yapılması gündeme gelmiyor. Ancak Şebinkarahisarlıların bir çoğu Festivalin yapılmasını bekliyor.
Tarih: 10.7.2018 15:14:30/ 2037okunma / 0yorum

Şebinkarahisarlılar, Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali´nin yeniden yapılmasını istiyor.

Şebinkarahisarlılar, "Festival yapılırsa çevre ilçelerden ve gurbetten birçok gurbetçi gelecek." diyerek en son 2013 yılında yapılan ve daha sonra yapılamayan Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivalinin yeniden yapılmamasını istiyor.

2013 yılında dördüncüsü yapılan Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivali o tarihten beri yapılamıyor. 2014 ve 2015 yıllarında iptal edilen Şebinkarahisar 5. Kültür Sanat ve Ceviz Festivali ilçemize kültür, sanat anlamında önemli değer katarken çok sayıda gurbetçinin de ilçemize gelmesinde önemli etkenler arasında yer alıyor.

ÇOĞUNLUK YAPILMASINDAN YANA

Yeni Şebinkarahisar Gazetesi´nin Facebook ve Instagram sosyal medya hesaplarından yaptığı ankette büyük çoğunluk festivalin yeniden yapılmasını istiyor. Gazetemiz Facebook hesabından yapılan ve 3 gün süren ankette 434 oy kullanıldı. Bu oyların yüzde 94´ü festivalin yeniden yapılmasını isterken, yüzde 6´lık kesim de yapılmamasından yana oy kullandı. Bununla birlikte yine gazetemiz Instagram hesabından yapılan 24 saat süren ankette 155 kişi oy kullandı. Bu ankette de yüzde 90´lık kesim festivalin yapılmasını, yüzde 10´luk kesim de yapılmamasından yana oy kullandı.

Yapılmasını isteyen kesim çoğunlukta olurken, yapılmamasını isteyen kesim ise gönderdiği mesajlarda "Bildiğimiz üzere bu yıl Zeytin Dalı Harekatımız olsun, Kuzey Irak harekatımız olsun birçok şehit verdik. Bu yüzden uygun olmaz." şeklinde görüşlerini belirttiler.

FESTİVAL, ESNAFI DA SEVİNDİREBİLİR

Bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin kısa sürmesi nedeniyle gurbetçilerin bir çoğu memleketlerine gelemediler. İlçemize gelen gurbetçilerin de çoğunluğu köylerinde zaman geçiriyor.

Öte yandan ilçemizde ilçemizdeki Yüksekokullarda eğitim gören üniversite öğrencileri 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesinden dolayı memleketlerine gitmesinden sonra ilçemiz sokaklarında büyük bir boşluk yaşanıyor.

Gelen gurbetçi sayısındaki azlık ve öğrencilerin ilçemizden ayrılmasından sonra bu tür etkinliklerin yapılması sinek avlayan ilçe esnafının da yüzünü bir nebze olsun güldürecek.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HAVAMIZ İNCELENİYOR
HAVAMIZ İNCELENİYOR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülkenin bir çok yerinde yapılan Hava Kalitesi İzleme İstasyonları, mobil izleme aracı ile Tamzara Mahallesinde de hava kalitesini ölçüyor.
KAÇAK AĞAÇ KESENLER YAKALANDI
KAÇAK AĞAÇ KESENLER YAKALANDI
Kaçak kesim yapan kişiler, düzenlenen operasyon ile yakayı ele verdi
KAYMAKAM TANER TENGİR GÖREVE BAŞLADI
KAYMAKAM TANER TENGİR GÖREVE BAŞLADI
Şebinkarahisar Kaymakamlığına atanan Kaymakam Taner Tengir, ilçedeki görevine başladı.
YAPIMINA BAŞLANMAYAN TÜM PROJELER ASKIYA ALINDI
YAPIMINA BAŞLANMAYAN TÜM PROJELER ASKIYA ALINDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan : İhalesi yapılmış ama başlanmamış projeleri durduruyoruz
27 KİŞİ KURA İLE BELİRLENECEK
27 KİŞİ KURA İLE BELİRLENECEK
Şebinkarahisar´da, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde okulların temizlik işlerini yapmak üzere İŞKUR üzerinden 27 kişi istihdam edilecek. İstihdam edilecek olan 27 kişi noter huzurunda çekilecek olan kura ile belirlenecek.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANACAK
GAZİLER GÜNÜ KUTLANACAK
Gazilerimiz 19 Eylül Gaziler Günü´nde anılacak. Program Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek.
KALEMİZE SAHİP ÇIKALIM
KALEMİZE SAHİP ÇIKALIM
Kale surlarına kimliği belirsiz kişi ve kişlerce sprey boyalarla yazılar yazılması tepki çekmeye devam ediyor. Kale surlarını ve kale üzerindeki taşları bile sprey boya ile boyayanlara karşı önlem alınması isteniyor.
YAĞLIDERE KIRSALINDA 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
YAĞLIDERE KIRSALINDA 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Karadeniz´de güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütü PKK unsurlarına yönelik operasyonları sürüyor.
ŞEBİNKARAHİSARLI ERDAL EREN KİMDİR?
ŞEBİNKARAHİSARLI ERDAL EREN KİMDİR?
12 Eylül Darbecileri Tarafından Yaşı Büyütülerek İdam Edilen Şebinkarahisarlı Erdal Eren Kimdir?
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."