ŞEBİNKARAHİSARLI ´FESTİVALİ´Nİ İSTİYOR
Ülkemizde yaşanan hain girişimler ve hain terör saldırılarıyla birlikte yapılan hazırlıkların boşa gitmemesi için de son 2 yıldır festivalin yapılması gündeme gelmiyor. Ancak Şebinkarahisarlıların bir çoğu Festivalin yapılmasını bekliyor.
Tarih: 10.7.2018 15:14:30/ 2116okunma / 0yorum

Şebinkarahisarlılar, Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali´nin yeniden yapılmasını istiyor.

Şebinkarahisarlılar, "Festival yapılırsa çevre ilçelerden ve gurbetten birçok gurbetçi gelecek." diyerek en son 2013 yılında yapılan ve daha sonra yapılamayan Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivalinin yeniden yapılmamasını istiyor.

2013 yılında dördüncüsü yapılan Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivali o tarihten beri yapılamıyor. 2014 ve 2015 yıllarında iptal edilen Şebinkarahisar 5. Kültür Sanat ve Ceviz Festivali ilçemize kültür, sanat anlamında önemli değer katarken çok sayıda gurbetçinin de ilçemize gelmesinde önemli etkenler arasında yer alıyor.

ÇOĞUNLUK YAPILMASINDAN YANA

Yeni Şebinkarahisar Gazetesi´nin Facebook ve Instagram sosyal medya hesaplarından yaptığı ankette büyük çoğunluk festivalin yeniden yapılmasını istiyor. Gazetemiz Facebook hesabından yapılan ve 3 gün süren ankette 434 oy kullanıldı. Bu oyların yüzde 94´ü festivalin yeniden yapılmasını isterken, yüzde 6´lık kesim de yapılmamasından yana oy kullandı. Bununla birlikte yine gazetemiz Instagram hesabından yapılan 24 saat süren ankette 155 kişi oy kullandı. Bu ankette de yüzde 90´lık kesim festivalin yapılmasını, yüzde 10´luk kesim de yapılmamasından yana oy kullandı.

Yapılmasını isteyen kesim çoğunlukta olurken, yapılmamasını isteyen kesim ise gönderdiği mesajlarda "Bildiğimiz üzere bu yıl Zeytin Dalı Harekatımız olsun, Kuzey Irak harekatımız olsun birçok şehit verdik. Bu yüzden uygun olmaz." şeklinde görüşlerini belirttiler.

FESTİVAL, ESNAFI DA SEVİNDİREBİLİR

Bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin kısa sürmesi nedeniyle gurbetçilerin bir çoğu memleketlerine gelemediler. İlçemize gelen gurbetçilerin de çoğunluğu köylerinde zaman geçiriyor.

Öte yandan ilçemizde ilçemizdeki Yüksekokullarda eğitim gören üniversite öğrencileri 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesinden dolayı memleketlerine gitmesinden sonra ilçemiz sokaklarında büyük bir boşluk yaşanıyor.

Gelen gurbetçi sayısındaki azlık ve öğrencilerin ilçemizden ayrılmasından sonra bu tür etkinliklerin yapılması sinek avlayan ilçe esnafının da yüzünü bir nebze olsun güldürecek.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"AĞIR CEZA" SİYASET ÜSTÜDÜR
"AĞIR CEZA" SİYASET ÜSTÜDÜR
Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesi ve Şebinkarahisar için diğer önemli kurumlara siyaset üstü yaklaşım göstermemiz ve ilçe menfaatlerini ön planda tutmamız gerekiyor.
KÖYLERE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DAĞITILDI
KÖYLERE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DAĞITILDI
Orman köylülerine olası yangınlara müdahalede kullanılmak üzere 3 tonluk su tankeri dağıtıldı.
FİDANLAR, FİDANLARLA BÜYÜYECEK
FİDANLAR, FİDANLARLA BÜYÜYECEK
Şebinkarahisar ortaokul öğrencileri, TBMM ormanına fidan dikti.
ATATÜRK, VEFATININ 80. YILDÖNÜMÜNDE ANILACAK
ATATÜRK, VEFATININ 80. YILDÖNÜMÜNDE ANILACAK
Devletimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 80. yılında ilçemizde yapılacak törenle anılacak.
´UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE´ TOPLANTISI YAPILDI
´UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE´ TOPLANTISI YAPILDI
İlçe Kaymakamı Taner Tengir başkanlığında yapılan Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısında Şebinkarahisar ilçesinde alınacak tedbirler görüşüldü.
"AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN KAPATILMASI  SÖZ KONUSU DEĞİL"
"AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN KAPATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"
AKP İlçe Başkanı Nejat Okuyar, yaptığı açıklamada, "Ağır Ceza Mahkemesinin kapatılması ya da başka bir yere taşınması söz konusu değil." dedi.
ARTIK KALORİFERLE ISINACAKLAR
ARTIK KALORİFERLE ISINACAKLAR
Şebinkarahisar´ın tek köy okulundaki 36 öğrenci, 3 öğretmen sobayla değil kaloriferle ısınacak.
İSTANBUL ŞEBİNKARAHİSAR VAKFI YENİLENDİ
İSTANBUL ŞEBİNKARAHİSAR VAKFI YENİLENDİ
İstanbul´da bulunan Şebinkarahisar Vakfı´nın hizmet binası yenilerek açılışı yapıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR´A "AĞIR CEZA"
ŞEBİNKARAHİSAR´A "AĞIR CEZA"
Suşehrili bürokratların girişimiyle ilçemizdeki Ağır Ceza Mahkemesi´nin Suşehri ilçesine kaydırılacağı yönündeki tehlike henüz tam olarak giderilmiş değil.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."