ŞEBİNKARAHİSARLI ´FESTİVALİ´Nİ İSTİYOR
Ülkemizde yaşanan hain girişimler ve hain terör saldırılarıyla birlikte yapılan hazırlıkların boşa gitmemesi için de son 2 yıldır festivalin yapılması gündeme gelmiyor. Ancak Şebinkarahisarlıların bir çoğu Festivalin yapılmasını bekliyor.
Tarih: 10.7.2018 15:14:30/ 1574okunma / 0yorum

Şebinkarahisarlılar, Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali´nin yeniden yapılmasını istiyor.

Şebinkarahisarlılar, "Festival yapılırsa çevre ilçelerden ve gurbetten birçok gurbetçi gelecek." diyerek en son 2013 yılında yapılan ve daha sonra yapılamayan Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivalinin yeniden yapılmamasını istiyor.

2013 yılında dördüncüsü yapılan Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivali o tarihten beri yapılamıyor. 2014 ve 2015 yıllarında iptal edilen Şebinkarahisar 5. Kültür Sanat ve Ceviz Festivali ilçemize kültür, sanat anlamında önemli değer katarken çok sayıda gurbetçinin de ilçemize gelmesinde önemli etkenler arasında yer alıyor.

ÇOĞUNLUK YAPILMASINDAN YANA

Yeni Şebinkarahisar Gazetesi´nin Facebook ve Instagram sosyal medya hesaplarından yaptığı ankette büyük çoğunluk festivalin yeniden yapılmasını istiyor. Gazetemiz Facebook hesabından yapılan ve 3 gün süren ankette 434 oy kullanıldı. Bu oyların yüzde 94´ü festivalin yeniden yapılmasını isterken, yüzde 6´lık kesim de yapılmamasından yana oy kullandı. Bununla birlikte yine gazetemiz Instagram hesabından yapılan 24 saat süren ankette 155 kişi oy kullandı. Bu ankette de yüzde 90´lık kesim festivalin yapılmasını, yüzde 10´luk kesim de yapılmamasından yana oy kullandı.

Yapılmasını isteyen kesim çoğunlukta olurken, yapılmamasını isteyen kesim ise gönderdiği mesajlarda "Bildiğimiz üzere bu yıl Zeytin Dalı Harekatımız olsun, Kuzey Irak harekatımız olsun birçok şehit verdik. Bu yüzden uygun olmaz." şeklinde görüşlerini belirttiler.

FESTİVAL, ESNAFI DA SEVİNDİREBİLİR

Bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin kısa sürmesi nedeniyle gurbetçilerin bir çoğu memleketlerine gelemediler. İlçemize gelen gurbetçilerin de çoğunluğu köylerinde zaman geçiriyor.

Öte yandan ilçemizde ilçemizdeki Yüksekokullarda eğitim gören üniversite öğrencileri 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesinden dolayı memleketlerine gitmesinden sonra ilçemiz sokaklarında büyük bir boşluk yaşanıyor.

Gelen gurbetçi sayısındaki azlık ve öğrencilerin ilçemizden ayrılmasından sonra bu tür etkinliklerin yapılması sinek avlayan ilçe esnafının da yüzünü bir nebze olsun güldürecek.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ
15 Temmuz 2016 yılında meydana gelen hain girişimin 2. yılında etkinlikler düzenlenecek.
DOĞALGAZ HAYAL Mİ?
DOĞALGAZ HAYAL Mİ?
Yıllardır ilçemize doğalgaz bağlanması konusunda Şebinkarahisar yerinde sayadursun; Suşehri ve Kelkit´ten sonra diğer komşu ilçemiz Şiran´da da devam eden doğalgaz çalışmaları yıl sonunda tamamlanıyor.
YAYLADAKİ ET FİYATLARI DÜŞTÜ!
YAYLADAKİ ET FİYATLARI DÜŞTÜ!
Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, yeni fiyat tarifesini Kümbet Yaylası´nda düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu.
KURBANLIK HAYVAN NAKİLLERİNDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR
KURBANLIK HAYVAN NAKİLLERİNDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR
Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü´nden Kurbanlık Hayvan Nakillerinde Uyulması Gereken Kurallar hakkında bir bildiri yayınlandı.
"YALANCI ÇOBAN" ALUCRA´YI AYAĞA KALDIRDI
"YALANCI ÇOBAN" ALUCRA´YI AYAĞA KALDIRDI
Telefonunu kaybedince çareyi asılsız terör ihbarı yapan çoban, güvenlik güçlerini alarma geçirdi.
İMAR BARIŞI´NDA ZAMAN DARALIYOR!
İMAR BARIŞI´NDA ZAMAN DARALIYOR!
Tapusuz konut ve işyerlerine yasallık kazandıran imar barışı başvuruları 8 Haziran´da başlamıştı. Şu ana kadar 2 milyon kişi başvuru yaparken İmar Barışı Hakkında da İlçe esnaflarından Harita ve Kadastro Mühendisi Mahmut Han, İmar Barışıyla ilgili bir açıklama yayınladı.
GÜCE´DE TERÖRİSTLER İLE SICAK ÇATIŞMA: 1 ASKER ŞEHİT
GÜCE´DE TERÖRİSTLER İLE SICAK ÇATIŞMA: 1 ASKER ŞEHİT
Güce ilçesine bağlı Ağaçbaşı Yaylası Kavraz mevkiinde güvenlik güçleri ile PKK´lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışma sonrası bir asker yaralandı. Yaralı asker kaldırıldığı Tirebolu Devlet Hastanesi´nde yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı ve şehit oldu.
´YAŞAYAN TAMZARA´YA DESTEK
´YAŞAYAN TAMZARA´YA DESTEK
Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği´nin ´Yaşayan Tamzara´ Projesi toplamda 12 Milyon TL destek almaya hak kazanan 16 Projeden bir tanesi oldu.
BUZAĞI DESTEKLEMESİ BAŞVURULARI BAŞLADI
BUZAĞI DESTEKLEMESİ BAŞVURULARI BAŞLADI
2 Temmuz´da başlayan Buzağı Desteklemesi 1´inci Dönem başvuruları, 31 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecek. Yetiştiriciler buzağı başına 700 TL´ye kadar destek alabilecek.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."