ŞEBİNKARAHİSARLI ´FESTİVALİ´Nİ İSTİYOR
Ülkemizde yaşanan hain girişimler ve hain terör saldırılarıyla birlikte yapılan hazırlıkların boşa gitmemesi için de son 2 yıldır festivalin yapılması gündeme gelmiyor. Ancak Şebinkarahisarlıların bir çoğu Festivalin yapılmasını bekliyor.
Tarih: 10.7.2018 15:14:30/ 2257okunma / 0yorum

Şebinkarahisarlılar, Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali´nin yeniden yapılmasını istiyor.

Şebinkarahisarlılar, "Festival yapılırsa çevre ilçelerden ve gurbetten birçok gurbetçi gelecek." diyerek en son 2013 yılında yapılan ve daha sonra yapılamayan Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivalinin yeniden yapılmamasını istiyor.

2013 yılında dördüncüsü yapılan Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivali o tarihten beri yapılamıyor. 2014 ve 2015 yıllarında iptal edilen Şebinkarahisar 5. Kültür Sanat ve Ceviz Festivali ilçemize kültür, sanat anlamında önemli değer katarken çok sayıda gurbetçinin de ilçemize gelmesinde önemli etkenler arasında yer alıyor.

ÇOĞUNLUK YAPILMASINDAN YANA

Yeni Şebinkarahisar Gazetesi´nin Facebook ve Instagram sosyal medya hesaplarından yaptığı ankette büyük çoğunluk festivalin yeniden yapılmasını istiyor. Gazetemiz Facebook hesabından yapılan ve 3 gün süren ankette 434 oy kullanıldı. Bu oyların yüzde 94´ü festivalin yeniden yapılmasını isterken, yüzde 6´lık kesim de yapılmamasından yana oy kullandı. Bununla birlikte yine gazetemiz Instagram hesabından yapılan 24 saat süren ankette 155 kişi oy kullandı. Bu ankette de yüzde 90´lık kesim festivalin yapılmasını, yüzde 10´luk kesim de yapılmamasından yana oy kullandı.

Yapılmasını isteyen kesim çoğunlukta olurken, yapılmamasını isteyen kesim ise gönderdiği mesajlarda "Bildiğimiz üzere bu yıl Zeytin Dalı Harekatımız olsun, Kuzey Irak harekatımız olsun birçok şehit verdik. Bu yüzden uygun olmaz." şeklinde görüşlerini belirttiler.

FESTİVAL, ESNAFI DA SEVİNDİREBİLİR

Bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin kısa sürmesi nedeniyle gurbetçilerin bir çoğu memleketlerine gelemediler. İlçemize gelen gurbetçilerin de çoğunluğu köylerinde zaman geçiriyor.

Öte yandan ilçemizde ilçemizdeki Yüksekokullarda eğitim gören üniversite öğrencileri 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesinden dolayı memleketlerine gitmesinden sonra ilçemiz sokaklarında büyük bir boşluk yaşanıyor.

Gelen gurbetçi sayısındaki azlık ve öğrencilerin ilçemizden ayrılmasından sonra bu tür etkinliklerin yapılması sinek avlayan ilçe esnafının da yüzünü bir nebze olsun güldürecek.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´e göre Şebinkarahisar nüfusuna kayıtlı 73 bin kişi gurbette yaşıyor. Bu sayının yüzde 77´si İstanbul´da ikamet ediyor.
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
Şebinkarahisar´da, 31 Mart seçimleriyle ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Şebinkarahisar´da ´Okul Güvenliği´ toplantısı yapıldı.
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce şap aşılama kampanyası başlatılacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Şebinkarahisar´da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
Öztürk, “Türkiye´de yasal olarak kenevir ekimi yaygınlaşacak ise, elbette Giresun´umuzda da kenevir ekilecek."
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
Küçükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığı vakasında hastalığın önüne geçilerek hayvanlardaki ölümlerin son bir haftadır durduğu ve kontrol altına alındığı öğrenildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Şebinkarahisar´da en fazla Sivaslı, en az Bilecikli yaşıyor.
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
İlçemiz Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu´nda seçime tek liste ile giren Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."