ŞEBİNKARAHİSAR LEYLEKLERE YUVA OLDU
Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şebinkarahisar Şefliği, korunan alanlarda yaptığı izleme faaliyetlerinde muhteşem görüntüler yakalamaya devam ediyor.
Tarih: 3.7.2018 16:42:36/ 697okunma / 0yorum

Bölgede büyük bir leylek kolonisine ev sahipliği yapan Şebinkarahisar alanı içerisinde bulunan leylekler DKMP Şebinkarahisar Şefi Fatih Albayrak´ın fotoğraf makinesine poz verdi.

Her yıl bu mevsimlerde çok sayıda leyleğin gelip yuva kurduğu ve kuluçkaya yattığı Şebinkarahisar ilçesinde yavrular ebeveynleri tarafından yaklaşık 20 gün kadar besleniyorlar. Önümüzdeki günlerde ise yavru leylekler göç için uçuş talimlerine başlayacak.

Leylekler, her yıl baharda göç ettikleri yuvalarda yavrularını göç zamanına kadar büyütüp güçlenmelerini sağlayabilmek için tatlı bir telaş içerisinde olur.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEBİNKARAHİSAR LEYLEKLERE YUVA OLDU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."