ŞEBİNKARAHİSAR-GİRESUN YOLU BYPASS EDİLİYOR
Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni geçtiğimiz ay yapıldı. Proje kapsamında 14 tünel, 13 köprü, 4 viyadük ve 5 köprülü kavşak yapıldı; Yine Gümüşhane - Bayburt arasındaki projelerde devasa yatırımlar yapıldı, biz hala Pınarlar Tünelinin ihalesini, Şebinkarahisar-Suşehri yolu işkence olmaktan çıkar diye bekliyoruz.
Tarih: 7.9.2018 10:58:46/ 2631okunma / 0yorum

TÜNELLER, VİYADÜKLER, KÖPRÜLER, BÖLÜNMÜŞ YOLLAR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: "Proje kapsamında 16 bin 822 metre uzunluğunda 14 tünel inşa edildi. Bin 16 metre uzunluğunda 13 köprü, bin 381 metre uzunluğunda 4 viyadük ve 5 köprülü kavşak yapıldı." dedi.

Suşehri - Şebinkarahisar - Giresun yolu Doğu Karadeniz´i İç Anadolu´ya oradan da Akdeniz´e bağlayan en kısa karayolu hattı olmasına rağmen gün geçtikçe önemini yitiriyor. Şebinkarahisar´da yıllar süren çalışmalarla sadece genişletilebilen yollara karşın çevre il ve ilçelere  açılan tüneller, köprüler, viyadükler ve bölünmüş yollar nedeniyle bu güzergah by-pass ediliyor.

DİĞER BAĞLANTILAR DA YAPILIYOR

BİZ HALA PINARLAR TÜNELİ´Nİ BEKLİYORUZ

23 Temmuz 2018  günü yapılan Gümüşhane´de 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nda konuşan Karayolları 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş, Gümüşhane-Bayburt arasındaki 5 bin 900 metrelik Vauk tüneli, Gümüşhane-Kelkit arasındaki 5 bin 350 metrelik Pekün tünellerinde çalışmaların devam ettiğini kaydeden Bayramçavuş, İkisu-Şiran yolu üzerindeki Tersun dağı tünelinin projesinin ihale edildiğini, 5,5 kilometre olarak değerlendirilen tünelle birlikte 66 kilometrelik yolun 17 kilometre daha kısalacağını sözlerine ekledi.

DEVASA PROJELER YAPILIYOR

Trabzon-Aşkale Yolunun (DAP) (DOKAP) önemli bir kesimini oluşturan 31 km uzunluğundaki Köstere Deresi- Gümüşhane Yolu´nun ikmal işleri ve bu yolun devamı şeklinde 11 km´lik Gümüşhane Geçiş Yolu sözleşme kapsamındadır. Proje kapsamında 3 milyon m3 toprak işi, toplam 2.675 m uzunluğunda 13 Adet köprü, toplam 15 bin 401 m uzunluğunda 22 Adet tünel, 700 bin ton alt temel ve temel tabakaları ve 400 bin ton bitümlü sıcak karışım imalatı vardır.

"ÜLKEMİZİN ANA ARTERLERİNİ, YÜKSEK STANDARTLI HALE GETİRMELİYİZ."

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, düzenlenen Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni´nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kendilerine, "Ülkemizin ana arterlerini, doğusunu batısını, kuzeyini güneyini bağlayacak yollarımızı yüksek standartlı hale getirmeliyiz. İnsanımız ülkemizin her köşesine güvenli, konforlu ve ekonomik bir şekilde ulaşabilmelidir." talimatı verdiğini belirtti.

Gümüşhane gibi Şebinkarahisar´ın da aynı konumda olduğu gerçeği var. Gümüşhane-Trabzon yolu gibi Şebinkarahisar-Suşehri (Giresun-Sivas) yolu da ülkemizin doğusunu - batısını, kuzeyini - güneyini bağlayacak yol konumunda yer alırken, bu yola gereken önem verilmiyor.

Gümüşhane´nin konum itibarıyla tarihi İpek Yolu´nun önemli geçişlerinden birinin güzergahında bulunduğunu ve halen daha ulaşımda bu önemini muhafaza ettiğine dikkati çeken Turhan, şöyle konuştu:

Projeyi, Başkan Erdoğan´ın huzurunda açmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Turhan, "Bu projenin olduğu gibi, ülkemizde hizmete sunduğumuz tüm projelerin hayata geçirilmesinde bizlere verdiği destek için Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunmak istiyorum." dedi.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADAY ADAYLARI ARTIYOR
ADAY ADAYLARI ARTIYOR
2019 Yerel Seçiminde aday olmak isteyenlerin sayısı artmaya devam ediyor. AKP, daha önce aday adaylığı sürecini tamamlayarak aday adaylarını açıklarken, bu hafta CHP, MHP ve İyi Parti´de hareketli günler yaşandı.
CHP VE İYİ PARTİ´DEN İTTİFAK ATAĞI
CHP VE İYİ PARTİ´DEN İTTİFAK ATAĞI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasında süren ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlandığı aktarıldı.
UĞUR ERASLAN AKP´DEN İSTİFA ETTİ
UĞUR ERASLAN AKP´DEN İSTİFA ETTİ
İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ UĞUR ERASLAN´DAN BASIN AÇIKLAMASI
İŞKUR´DAN 25 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞKUR´DAN 25 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞKUR´UN 6 AYLIK ÇALIŞMA PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI
KAYMAKAM TENGİR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE SÖYLEŞİDE BULUŞTU
KAYMAKAM TENGİR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE SÖYLEŞİDE BULUŞTU
Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, ilçemizdeki öğrenim gören üniversite öğrencileri ile düzenlediği söyleşide bir araya geldi. Kaymakam Tengir, öğrencilere meslek hayatındaki tecrübelerini anlattı.
TEKZİP VE DÜZELTME
TEKZİP VE DÜZELTME
6 Aralık 2018 tarihinde gazetemiz 1. sayfasında yayınlanan, "Yalnız yaşayan kadın evinde baygın halde bulundu" başlıklı haberimiz üzerine haberde ismi geçen Meliha Özcanalp´ın ailesi tarafından açıklama yapılmıştır.
“ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİYİ YERELDEN CANLANDIRALIM”
“ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİYİ YERELDEN CANLANDIRALIM”
YEREL GAZETELERE DESTEK KAMPANYASI
MEYDAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
MEYDAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Kent Meydanı Projesi ile ilgili teknik ve mali raporu Yeni Şebinkarahisar Gazetesine açıkladı.
“KURTULUŞUMUZ: TÜNEL, LİMAN, TREN”
“KURTULUŞUMUZ: TÜNEL, LİMAN, TREN”
Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, "Giresun limanında, Eğribel Tünelinde, Tirebolu-Torul bağlantısında birlikte olmak zorundayız." dedi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."