ŞEBİNKARAHİSAR-GİRESUN YOLU BYPASS EDİLİYOR
Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni geçtiğimiz ay yapıldı. Proje kapsamında 14 tünel, 13 köprü, 4 viyadük ve 5 köprülü kavşak yapıldı; Yine Gümüşhane - Bayburt arasındaki projelerde devasa yatırımlar yapıldı, biz hala Pınarlar Tünelinin ihalesini, Şebinkarahisar-Suşehri yolu işkence olmaktan çıkar diye bekliyoruz.
Tarih: 7.9.2018 10:58:46/ 2503okunma / 0yorum

TÜNELLER, VİYADÜKLER, KÖPRÜLER, BÖLÜNMÜŞ YOLLAR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: "Proje kapsamında 16 bin 822 metre uzunluğunda 14 tünel inşa edildi. Bin 16 metre uzunluğunda 13 köprü, bin 381 metre uzunluğunda 4 viyadük ve 5 köprülü kavşak yapıldı." dedi.

Suşehri - Şebinkarahisar - Giresun yolu Doğu Karadeniz´i İç Anadolu´ya oradan da Akdeniz´e bağlayan en kısa karayolu hattı olmasına rağmen gün geçtikçe önemini yitiriyor. Şebinkarahisar´da yıllar süren çalışmalarla sadece genişletilebilen yollara karşın çevre il ve ilçelere  açılan tüneller, köprüler, viyadükler ve bölünmüş yollar nedeniyle bu güzergah by-pass ediliyor.

DİĞER BAĞLANTILAR DA YAPILIYOR

BİZ HALA PINARLAR TÜNELİ´Nİ BEKLİYORUZ

23 Temmuz 2018  günü yapılan Gümüşhane´de 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nda konuşan Karayolları 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş, Gümüşhane-Bayburt arasındaki 5 bin 900 metrelik Vauk tüneli, Gümüşhane-Kelkit arasındaki 5 bin 350 metrelik Pekün tünellerinde çalışmaların devam ettiğini kaydeden Bayramçavuş, İkisu-Şiran yolu üzerindeki Tersun dağı tünelinin projesinin ihale edildiğini, 5,5 kilometre olarak değerlendirilen tünelle birlikte 66 kilometrelik yolun 17 kilometre daha kısalacağını sözlerine ekledi.

DEVASA PROJELER YAPILIYOR

Trabzon-Aşkale Yolunun (DAP) (DOKAP) önemli bir kesimini oluşturan 31 km uzunluğundaki Köstere Deresi- Gümüşhane Yolu´nun ikmal işleri ve bu yolun devamı şeklinde 11 km´lik Gümüşhane Geçiş Yolu sözleşme kapsamındadır. Proje kapsamında 3 milyon m3 toprak işi, toplam 2.675 m uzunluğunda 13 Adet köprü, toplam 15 bin 401 m uzunluğunda 22 Adet tünel, 700 bin ton alt temel ve temel tabakaları ve 400 bin ton bitümlü sıcak karışım imalatı vardır.

"ÜLKEMİZİN ANA ARTERLERİNİ, YÜKSEK STANDARTLI HALE GETİRMELİYİZ."

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, düzenlenen Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni´nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kendilerine, "Ülkemizin ana arterlerini, doğusunu batısını, kuzeyini güneyini bağlayacak yollarımızı yüksek standartlı hale getirmeliyiz. İnsanımız ülkemizin her köşesine güvenli, konforlu ve ekonomik bir şekilde ulaşabilmelidir." talimatı verdiğini belirtti.

Gümüşhane gibi Şebinkarahisar´ın da aynı konumda olduğu gerçeği var. Gümüşhane-Trabzon yolu gibi Şebinkarahisar-Suşehri (Giresun-Sivas) yolu da ülkemizin doğusunu - batısını, kuzeyini - güneyini bağlayacak yol konumunda yer alırken, bu yola gereken önem verilmiyor.

Gümüşhane´nin konum itibarıyla tarihi İpek Yolu´nun önemli geçişlerinden birinin güzergahında bulunduğunu ve halen daha ulaşımda bu önemini muhafaza ettiğine dikkati çeken Turhan, şöyle konuştu:

Projeyi, Başkan Erdoğan´ın huzurunda açmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Turhan, "Bu projenin olduğu gibi, ülkemizde hizmete sunduğumuz tüm projelerin hayata geçirilmesinde bizlere verdiği destek için Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunmak istiyorum." dedi.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GURBETÇİLER  CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
GURBETÇİLER CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
2009 yılında kurulan kamera sistemiyle internetten canlı olarak Şebinkarahisar´ı izleyebilen gurbetçiler, bu uygulamanın sistemin yeniden açılmasını istiyor.
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle ilçemizde de kutlandı.
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
Usta fotoğraf sanatçısı Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Ara Güler, tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayatını kaybetti.
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
Yerli ürün tüketimine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde “Yerli Üretim” logosu uygulaması hakkında Belediye Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda İlçe Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı, önemli konulara dikkat çekti.
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
Giresun-Şebinkarahisar arasında bulunan ve özellikle kış aylarında sürücülerin zor anlar yaşadığı Eğribel Geçidinde sürücüleri uyaran lambaların bir çoğu hasar görürken yaklaşan kış mevsimi öncesi onarılması isteniyor.
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
Baltaşı Köyünde 13 Ekim 2018 günü meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Şebinkarahisar Ziraat Bankası Şebinkarahisar Şubesi´nde yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılacak.
KAYMAKAMDAN UYARI
KAYMAKAMDAN UYARI
İlçe Kaymakamı Taner Tengir, "Devletin memuru, devletine yakışır tarzda davranmalı" dedi.
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
Belediye Zabıta Müdürlüğü, ilçemizde salı günleri kurulan yöresel pazarda fiyat denetimi yaptı.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."