ŞEBİNKARAHİSAR-GİRESUN YOLU BYPASS EDİLİYOR
Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni geçtiğimiz ay yapıldı. Proje kapsamında 14 tünel, 13 köprü, 4 viyadük ve 5 köprülü kavşak yapıldı; Yine Gümüşhane - Bayburt arasındaki projelerde devasa yatırımlar yapıldı, biz hala Pınarlar Tünelinin ihalesini, Şebinkarahisar-Suşehri yolu işkence olmaktan çıkar diye bekliyoruz.
Tarih: 7.9.2018 10:58:46/ 2826okunma / 0yorum

TÜNELLER, VİYADÜKLER, KÖPRÜLER, BÖLÜNMÜŞ YOLLAR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: "Proje kapsamında 16 bin 822 metre uzunluğunda 14 tünel inşa edildi. Bin 16 metre uzunluğunda 13 köprü, bin 381 metre uzunluğunda 4 viyadük ve 5 köprülü kavşak yapıldı." dedi.

Suşehri - Şebinkarahisar - Giresun yolu Doğu Karadeniz´i İç Anadolu´ya oradan da Akdeniz´e bağlayan en kısa karayolu hattı olmasına rağmen gün geçtikçe önemini yitiriyor. Şebinkarahisar´da yıllar süren çalışmalarla sadece genişletilebilen yollara karşın çevre il ve ilçelere  açılan tüneller, köprüler, viyadükler ve bölünmüş yollar nedeniyle bu güzergah by-pass ediliyor.

DİĞER BAĞLANTILAR DA YAPILIYOR

BİZ HALA PINARLAR TÜNELİ´Nİ BEKLİYORUZ

23 Temmuz 2018  günü yapılan Gümüşhane´de 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nda konuşan Karayolları 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş, Gümüşhane-Bayburt arasındaki 5 bin 900 metrelik Vauk tüneli, Gümüşhane-Kelkit arasındaki 5 bin 350 metrelik Pekün tünellerinde çalışmaların devam ettiğini kaydeden Bayramçavuş, İkisu-Şiran yolu üzerindeki Tersun dağı tünelinin projesinin ihale edildiğini, 5,5 kilometre olarak değerlendirilen tünelle birlikte 66 kilometrelik yolun 17 kilometre daha kısalacağını sözlerine ekledi.

DEVASA PROJELER YAPILIYOR

Trabzon-Aşkale Yolunun (DAP) (DOKAP) önemli bir kesimini oluşturan 31 km uzunluğundaki Köstere Deresi- Gümüşhane Yolu´nun ikmal işleri ve bu yolun devamı şeklinde 11 km´lik Gümüşhane Geçiş Yolu sözleşme kapsamındadır. Proje kapsamında 3 milyon m3 toprak işi, toplam 2.675 m uzunluğunda 13 Adet köprü, toplam 15 bin 401 m uzunluğunda 22 Adet tünel, 700 bin ton alt temel ve temel tabakaları ve 400 bin ton bitümlü sıcak karışım imalatı vardır.

"ÜLKEMİZİN ANA ARTERLERİNİ, YÜKSEK STANDARTLI HALE GETİRMELİYİZ."

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, düzenlenen Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni´nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kendilerine, "Ülkemizin ana arterlerini, doğusunu batısını, kuzeyini güneyini bağlayacak yollarımızı yüksek standartlı hale getirmeliyiz. İnsanımız ülkemizin her köşesine güvenli, konforlu ve ekonomik bir şekilde ulaşabilmelidir." talimatı verdiğini belirtti.

Gümüşhane gibi Şebinkarahisar´ın da aynı konumda olduğu gerçeği var. Gümüşhane-Trabzon yolu gibi Şebinkarahisar-Suşehri (Giresun-Sivas) yolu da ülkemizin doğusunu - batısını, kuzeyini - güneyini bağlayacak yol konumunda yer alırken, bu yola gereken önem verilmiyor.

Gümüşhane´nin konum itibarıyla tarihi İpek Yolu´nun önemli geçişlerinden birinin güzergahında bulunduğunu ve halen daha ulaşımda bu önemini muhafaza ettiğine dikkati çeken Turhan, şöyle konuştu:

Projeyi, Başkan Erdoğan´ın huzurunda açmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Turhan, "Bu projenin olduğu gibi, ülkemizde hizmete sunduğumuz tüm projelerin hayata geçirilmesinde bizlere verdiği destek için Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunmak istiyorum." dedi.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´e göre Şebinkarahisar nüfusuna kayıtlı 73 bin kişi gurbette yaşıyor. Bu sayının yüzde 77´si İstanbul´da ikamet ediyor.
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
Şebinkarahisar´da, 31 Mart seçimleriyle ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Şebinkarahisar´da ´Okul Güvenliği´ toplantısı yapıldı.
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce şap aşılama kampanyası başlatılacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Şebinkarahisar´da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
Öztürk, “Türkiye´de yasal olarak kenevir ekimi yaygınlaşacak ise, elbette Giresun´umuzda da kenevir ekilecek."
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
Küçükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığı vakasında hastalığın önüne geçilerek hayvanlardaki ölümlerin son bir haftadır durduğu ve kontrol altına alındığı öğrenildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Şebinkarahisar´da en fazla Sivaslı, en az Bilecikli yaşıyor.
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
İlçemiz Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu´nda seçime tek liste ile giren Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."