ŞEBİNKARAHİSAR, FAKÜLTE BEKLİYOR
BULANCAK´A DİŞ HEKİMLİĞİ, KEŞAP´A TURİZM FAKÜLTESİ, ESPİYE´YE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ
Tarih: 28.9.2018 17:37:39/ 854okunma / 0yorum

Prof. Dr. Rektör Coşkun, Keşap Turizm Fakültesi, Bulancak Diş Hekimliği ve Espiye Denizcilik Fakültesi´ni 2021-2022 akademik yılına kadar eğitim-öğretime sunmaya hedeflediklerini açıkladı.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Rektör Coşkun, ülkedeki ekonomik durum nedeniyle yeni yatırım başlatamadıklarını anlatarak, “Daha önceki dönemlerde başlayan yatırımlar ise kısa sürede bitecek” dedi. Rektör Coşkun ayrıca, Keşap Turizm Fakültesi Fakültesi´nin bu yılsonuna kadar tamamlanarak, 2019-2020 akademik yılı öncesi öğrenci alarak eğitim-öğretime açılacağını belirterek, Bulancak Diş Hekimliği ve Espiye Denizcilik Fakültesi´ni 2021-2022 akademik yılına kadar eğitim-öğretime sunmaya hedeflediklerini sözlerine ekledi.

ŞEBİNKARAHİSAR FAKÜLTE BEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

Giresun Üniversitesi Senatosu´ndan onay alan ancak YÖK´ten onay gelmeyen Veterinerlik Fakültesi´nin sözde bu yıl açılması planlanıyordu.

YÖK, Şebinkarahisar´da açılması planlanan Veterinerlik Fakültesi için onay vermeyince, ilçenin bu hayali resmen suya düştü. Nüfus ve akademik personel bahane olarak gösterilerek Şebinkarahisar´da açılmayan "Fakülte" yapılan çalışmalarla Giresun´daki diğer ilçelerde yavaş yavaş hayata geçiyor.

Ak Parti Giresun Milletvekili iken Nurettin Canikli tarafından "İlk fakülte" sözü verilen Şebinkarahisar´da bu hasrete son veremedi

"UBYO  ÜLKE GENELİNDE DÜŞÜK"

Bu sene sadece 4 öğrenci yerleşen Şebinkarahisar UBYO konusunda da açıklamalarda bulunan Rektör Coşkun, “ÖSYM tarafından açıklanan 2018 yerleştirme sonuçlarına göre devlet üniversitelerinin lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri yüzde 84.89, ön lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri ise yüzde 87.93 oranında bir doluluk seviyesine ulaşmıştır. 2018 yılında yapılan sınav puanlarının hesaplanmasında sayısal net yapılması zorunlu hale geldiğinden Uygulamalı Bilimler Yüksekokullarında yerleştirme oranları Türkiye ortalamasında olduğu gibi üniversitemizde de düşük kalmıştır. Buna göre üniversitemizde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulları hariç olmak üzere fakülteler düzeyinde yüzde 84.11, meslek yüksekokullarında yüzde 89.64 olarak gerçekleşmiştir” dedi.

BULANCAK´A FAKÜLTE VE TEKNOKENT

Teknokent ile birlikte Bulancak´a kurulması düşünülen Diş Hekimliği Fakültesine yönelik de açıklamalarda bulunan Rektör, şehir merkezine kurulması için büyük çaba harcadıkları fakülteye uygun yer bulamadıklarını belirterek, eski diş hastanesi, eski kadın doğum ve çocuk hastanesi ile özel idare tarafından yaptırılan yeni binayı bu fakülte için istediklerini ancak bunun mümkün olmadığını söyledi. Bir an evvel faaliyete geçmesi için çaba harcadıkları fakülte için Bulancak Belediyesinin kendilerine yer gösterdiğini ve bu konuda her türlü kolaylığı kendilerine sağladığını belirterek, Diş Hekimliği Fakültesinin Bulancak´a kurulması kararının alındığını ifade etti.

BULANCAK AKADEMİK MERKEZ HALİNE GELİYOR!

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Mevcut, Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO ) ve yine daha önce Bulancak´ta kurulması kararlaştırılan Endüstriyel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu´yla akademik anlamda öne çıkan ilçemiz yeni açılacak birimlerle de Giresun Merkez´den sonra en fazla akademik birime sahip olacak bir merkez haline gelecek” dedi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEBİNKARAHİSAR FAKÜLTE BEKLİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADAY ADAYLARI ARTIYOR
ADAY ADAYLARI ARTIYOR
2019 Yerel Seçiminde aday olmak isteyenlerin sayısı artmaya devam ediyor. AKP, daha önce aday adaylığı sürecini tamamlayarak aday adaylarını açıklarken, bu hafta CHP, MHP ve İyi Parti´de hareketli günler yaşandı.
CHP VE İYİ PARTİ´DEN İTTİFAK ATAĞI
CHP VE İYİ PARTİ´DEN İTTİFAK ATAĞI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasında süren ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlandığı aktarıldı.
UĞUR ERASLAN AKP´DEN İSTİFA ETTİ
UĞUR ERASLAN AKP´DEN İSTİFA ETTİ
İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ UĞUR ERASLAN´DAN BASIN AÇIKLAMASI
İŞKUR´DAN 25 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞKUR´DAN 25 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞKUR´UN 6 AYLIK ÇALIŞMA PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI
KAYMAKAM TENGİR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE SÖYLEŞİDE BULUŞTU
KAYMAKAM TENGİR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE SÖYLEŞİDE BULUŞTU
Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, ilçemizdeki öğrenim gören üniversite öğrencileri ile düzenlediği söyleşide bir araya geldi. Kaymakam Tengir, öğrencilere meslek hayatındaki tecrübelerini anlattı.
TEKZİP VE DÜZELTME
TEKZİP VE DÜZELTME
6 Aralık 2018 tarihinde gazetemiz 1. sayfasında yayınlanan, "Yalnız yaşayan kadın evinde baygın halde bulundu" başlıklı haberimiz üzerine haberde ismi geçen Meliha Özcanalp´ın ailesi tarafından açıklama yapılmıştır.
“ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİYİ YERELDEN CANLANDIRALIM”
“ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİYİ YERELDEN CANLANDIRALIM”
YEREL GAZETELERE DESTEK KAMPANYASI
MEYDAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
MEYDAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Kent Meydanı Projesi ile ilgili teknik ve mali raporu Yeni Şebinkarahisar Gazetesine açıkladı.
“KURTULUŞUMUZ: TÜNEL, LİMAN, TREN”
“KURTULUŞUMUZ: TÜNEL, LİMAN, TREN”
Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, "Giresun limanında, Eğribel Tünelinde, Tirebolu-Torul bağlantısında birlikte olmak zorundayız." dedi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."