ŞEBİNKARAHİSAR, FAKÜLTE BEKLİYOR
BULANCAK´A DİŞ HEKİMLİĞİ, KEŞAP´A TURİZM FAKÜLTESİ, ESPİYE´YE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ
Tarih: 28.9.2018 17:37:39/ 887okunma / 0yorum

Prof. Dr. Rektör Coşkun, Keşap Turizm Fakültesi, Bulancak Diş Hekimliği ve Espiye Denizcilik Fakültesi´ni 2021-2022 akademik yılına kadar eğitim-öğretime sunmaya hedeflediklerini açıkladı.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Rektör Coşkun, ülkedeki ekonomik durum nedeniyle yeni yatırım başlatamadıklarını anlatarak, “Daha önceki dönemlerde başlayan yatırımlar ise kısa sürede bitecek” dedi. Rektör Coşkun ayrıca, Keşap Turizm Fakültesi Fakültesi´nin bu yılsonuna kadar tamamlanarak, 2019-2020 akademik yılı öncesi öğrenci alarak eğitim-öğretime açılacağını belirterek, Bulancak Diş Hekimliği ve Espiye Denizcilik Fakültesi´ni 2021-2022 akademik yılına kadar eğitim-öğretime sunmaya hedeflediklerini sözlerine ekledi.

ŞEBİNKARAHİSAR FAKÜLTE BEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

Giresun Üniversitesi Senatosu´ndan onay alan ancak YÖK´ten onay gelmeyen Veterinerlik Fakültesi´nin sözde bu yıl açılması planlanıyordu.

YÖK, Şebinkarahisar´da açılması planlanan Veterinerlik Fakültesi için onay vermeyince, ilçenin bu hayali resmen suya düştü. Nüfus ve akademik personel bahane olarak gösterilerek Şebinkarahisar´da açılmayan "Fakülte" yapılan çalışmalarla Giresun´daki diğer ilçelerde yavaş yavaş hayata geçiyor.

Ak Parti Giresun Milletvekili iken Nurettin Canikli tarafından "İlk fakülte" sözü verilen Şebinkarahisar´da bu hasrete son veremedi

"UBYO  ÜLKE GENELİNDE DÜŞÜK"

Bu sene sadece 4 öğrenci yerleşen Şebinkarahisar UBYO konusunda da açıklamalarda bulunan Rektör Coşkun, “ÖSYM tarafından açıklanan 2018 yerleştirme sonuçlarına göre devlet üniversitelerinin lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri yüzde 84.89, ön lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri ise yüzde 87.93 oranında bir doluluk seviyesine ulaşmıştır. 2018 yılında yapılan sınav puanlarının hesaplanmasında sayısal net yapılması zorunlu hale geldiğinden Uygulamalı Bilimler Yüksekokullarında yerleştirme oranları Türkiye ortalamasında olduğu gibi üniversitemizde de düşük kalmıştır. Buna göre üniversitemizde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulları hariç olmak üzere fakülteler düzeyinde yüzde 84.11, meslek yüksekokullarında yüzde 89.64 olarak gerçekleşmiştir” dedi.

BULANCAK´A FAKÜLTE VE TEKNOKENT

Teknokent ile birlikte Bulancak´a kurulması düşünülen Diş Hekimliği Fakültesine yönelik de açıklamalarda bulunan Rektör, şehir merkezine kurulması için büyük çaba harcadıkları fakülteye uygun yer bulamadıklarını belirterek, eski diş hastanesi, eski kadın doğum ve çocuk hastanesi ile özel idare tarafından yaptırılan yeni binayı bu fakülte için istediklerini ancak bunun mümkün olmadığını söyledi. Bir an evvel faaliyete geçmesi için çaba harcadıkları fakülte için Bulancak Belediyesinin kendilerine yer gösterdiğini ve bu konuda her türlü kolaylığı kendilerine sağladığını belirterek, Diş Hekimliği Fakültesinin Bulancak´a kurulması kararının alındığını ifade etti.

BULANCAK AKADEMİK MERKEZ HALİNE GELİYOR!

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Mevcut, Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO ) ve yine daha önce Bulancak´ta kurulması kararlaştırılan Endüstriyel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu´yla akademik anlamda öne çıkan ilçemiz yeni açılacak birimlerle de Giresun Merkez´den sonra en fazla akademik birime sahip olacak bir merkez haline gelecek” dedi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEBİNKARAHİSAR FAKÜLTE BEKLİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´e göre Şebinkarahisar nüfusuna kayıtlı 73 bin kişi gurbette yaşıyor. Bu sayının yüzde 77´si İstanbul´da ikamet ediyor.
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
Şebinkarahisar´da, 31 Mart seçimleriyle ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Şebinkarahisar´da ´Okul Güvenliği´ toplantısı yapıldı.
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce şap aşılama kampanyası başlatılacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Şebinkarahisar´da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
Öztürk, “Türkiye´de yasal olarak kenevir ekimi yaygınlaşacak ise, elbette Giresun´umuzda da kenevir ekilecek."
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
Küçükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığı vakasında hastalığın önüne geçilerek hayvanlardaki ölümlerin son bir haftadır durduğu ve kontrol altına alındığı öğrenildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Şebinkarahisar´da en fazla Sivaslı, en az Bilecikli yaşıyor.
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
İlçemiz Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu´nda seçime tek liste ile giren Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."