ŞEBİNKARAHİSAR, FAKÜLTE BEKLİYOR
BULANCAK´A DİŞ HEKİMLİĞİ, KEŞAP´A TURİZM FAKÜLTESİ, ESPİYE´YE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ
Tarih: 28.9.2018 17:37:39/ 811okunma / 0yorum

Prof. Dr. Rektör Coşkun, Keşap Turizm Fakültesi, Bulancak Diş Hekimliği ve Espiye Denizcilik Fakültesi´ni 2021-2022 akademik yılına kadar eğitim-öğretime sunmaya hedeflediklerini açıkladı.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Rektör Coşkun, ülkedeki ekonomik durum nedeniyle yeni yatırım başlatamadıklarını anlatarak, “Daha önceki dönemlerde başlayan yatırımlar ise kısa sürede bitecek” dedi. Rektör Coşkun ayrıca, Keşap Turizm Fakültesi Fakültesi´nin bu yılsonuna kadar tamamlanarak, 2019-2020 akademik yılı öncesi öğrenci alarak eğitim-öğretime açılacağını belirterek, Bulancak Diş Hekimliği ve Espiye Denizcilik Fakültesi´ni 2021-2022 akademik yılına kadar eğitim-öğretime sunmaya hedeflediklerini sözlerine ekledi.

ŞEBİNKARAHİSAR FAKÜLTE BEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

Giresun Üniversitesi Senatosu´ndan onay alan ancak YÖK´ten onay gelmeyen Veterinerlik Fakültesi´nin sözde bu yıl açılması planlanıyordu.

YÖK, Şebinkarahisar´da açılması planlanan Veterinerlik Fakültesi için onay vermeyince, ilçenin bu hayali resmen suya düştü. Nüfus ve akademik personel bahane olarak gösterilerek Şebinkarahisar´da açılmayan "Fakülte" yapılan çalışmalarla Giresun´daki diğer ilçelerde yavaş yavaş hayata geçiyor.

Ak Parti Giresun Milletvekili iken Nurettin Canikli tarafından "İlk fakülte" sözü verilen Şebinkarahisar´da bu hasrete son veremedi

"UBYO  ÜLKE GENELİNDE DÜŞÜK"

Bu sene sadece 4 öğrenci yerleşen Şebinkarahisar UBYO konusunda da açıklamalarda bulunan Rektör Coşkun, “ÖSYM tarafından açıklanan 2018 yerleştirme sonuçlarına göre devlet üniversitelerinin lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri yüzde 84.89, ön lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri ise yüzde 87.93 oranında bir doluluk seviyesine ulaşmıştır. 2018 yılında yapılan sınav puanlarının hesaplanmasında sayısal net yapılması zorunlu hale geldiğinden Uygulamalı Bilimler Yüksekokullarında yerleştirme oranları Türkiye ortalamasında olduğu gibi üniversitemizde de düşük kalmıştır. Buna göre üniversitemizde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulları hariç olmak üzere fakülteler düzeyinde yüzde 84.11, meslek yüksekokullarında yüzde 89.64 olarak gerçekleşmiştir” dedi.

BULANCAK´A FAKÜLTE VE TEKNOKENT

Teknokent ile birlikte Bulancak´a kurulması düşünülen Diş Hekimliği Fakültesine yönelik de açıklamalarda bulunan Rektör, şehir merkezine kurulması için büyük çaba harcadıkları fakülteye uygun yer bulamadıklarını belirterek, eski diş hastanesi, eski kadın doğum ve çocuk hastanesi ile özel idare tarafından yaptırılan yeni binayı bu fakülte için istediklerini ancak bunun mümkün olmadığını söyledi. Bir an evvel faaliyete geçmesi için çaba harcadıkları fakülte için Bulancak Belediyesinin kendilerine yer gösterdiğini ve bu konuda her türlü kolaylığı kendilerine sağladığını belirterek, Diş Hekimliği Fakültesinin Bulancak´a kurulması kararının alındığını ifade etti.

BULANCAK AKADEMİK MERKEZ HALİNE GELİYOR!

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Mevcut, Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO ) ve yine daha önce Bulancak´ta kurulması kararlaştırılan Endüstriyel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu´yla akademik anlamda öne çıkan ilçemiz yeni açılacak birimlerle de Giresun Merkez´den sonra en fazla akademik birime sahip olacak bir merkez haline gelecek” dedi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEBİNKARAHİSAR FAKÜLTE BEKLİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GURBETÇİLER  CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
GURBETÇİLER CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
2009 yılında kurulan kamera sistemiyle internetten canlı olarak Şebinkarahisar´ı izleyebilen gurbetçiler, bu uygulamanın sistemin yeniden açılmasını istiyor.
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle ilçemizde de kutlandı.
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
Usta fotoğraf sanatçısı Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Ara Güler, tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayatını kaybetti.
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
Yerli ürün tüketimine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde “Yerli Üretim” logosu uygulaması hakkında Belediye Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda İlçe Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı, önemli konulara dikkat çekti.
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
Giresun-Şebinkarahisar arasında bulunan ve özellikle kış aylarında sürücülerin zor anlar yaşadığı Eğribel Geçidinde sürücüleri uyaran lambaların bir çoğu hasar görürken yaklaşan kış mevsimi öncesi onarılması isteniyor.
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
Baltaşı Köyünde 13 Ekim 2018 günü meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Şebinkarahisar Ziraat Bankası Şebinkarahisar Şubesi´nde yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılacak.
KAYMAKAMDAN UYARI
KAYMAKAMDAN UYARI
İlçe Kaymakamı Taner Tengir, "Devletin memuru, devletine yakışır tarzda davranmalı" dedi.
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
Belediye Zabıta Müdürlüğü, ilçemizde salı günleri kurulan yöresel pazarda fiyat denetimi yaptı.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."