ÖRAV “5 TAŞ” İLE “GİRESUN EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER ÇALIŞTAYI”NDA YER ALDI
Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Giresun Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı”na “5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı” ile katıldı. ÖRAV´ın uzman eğitimcileri çalıştayda meslektaşlarına yönelik bir de atölye düzenledi.
Tarih: 18.4.2018 16:14:45/ 113okunma / 0yorum

17 Nisan tarihinde gerçekleştirilen çalıştaya Giresun´un yanı sıra Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Samsun´dan 400´e yakın eğitimci katıldı.

Farklı okullardan sözlü ve poster sunumlarla eğitimde “iyi örnek” uygulanmalarının sergilendiği çalıştayda ÖRAV´ın “5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı”nı uygulayan Giresun´daki 9 okul, öğrencilerinin yaptıkları çalışmaları sergiledikleri ortak bir stantla yer aldı. Çalıştayı ve standı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt da ziyaret ederek, izlenimlerini eğitimcilerle paylaştı.

Çalıştayda iyi örnek uygulamaları arasında yer alan ve büyük ilgi gören 5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı Uluslararası bir oluşum olan Aflatoun´un tasarladığı ve ÖRAV´ın Türkiye´de yürütücülüğünü üstlendiği bir program olarak dikkat çekiyor. Program; öğrencilerin karakter gelişimini desteklemeyi, onlara hak ve sorumluluklarını öğretmeyi, tasarruf ve harcama bilinci, finansal kayıt tutma, bütçe yapabilme, gelir elde etme amaçlı projeler geliştirme yetkinliklerini artırmayı ve öğrencilerin sosyal adalet konusunda girişimci projeler üretmelerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu sene 7.´si düzenlenen çalıştayda eğitimcilerin bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere bir araya gelerek, okullarda yaptıkları yenilikçi yöntem, teknik ve içerikleri paylaşmaları amaçlanıyor. Ayrıca iyi örnek olarak belirlenen bu projelerin yaygınlaştırılarak, model olarak da belirlenmesi hedefleniyor. Çalıştaya katılan okullar sözlü ya da poster sunumlarla çalışmalarını sergileyebiliyor. ÖRAV´ın uzman eğitimcileri çalıştayda meslektaşlarına yönelik bir de atölye düzenledi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ
15 Temmuz 2016 yılında meydana gelen hain girişimin 2. yılında etkinlikler düzenlenecek.
DOĞALGAZ HAYAL Mİ?
DOĞALGAZ HAYAL Mİ?
Yıllardır ilçemize doğalgaz bağlanması konusunda Şebinkarahisar yerinde sayadursun; Suşehri ve Kelkit´ten sonra diğer komşu ilçemiz Şiran´da da devam eden doğalgaz çalışmaları yıl sonunda tamamlanıyor.
YAYLADAKİ ET FİYATLARI DÜŞTÜ!
YAYLADAKİ ET FİYATLARI DÜŞTÜ!
Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, yeni fiyat tarifesini Kümbet Yaylası´nda düzenlediği basın toplantısı ile duyurdu.
KURBANLIK HAYVAN NAKİLLERİNDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR
KURBANLIK HAYVAN NAKİLLERİNDE UYULMASI GEREKEN KURALLAR
Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü´nden Kurbanlık Hayvan Nakillerinde Uyulması Gereken Kurallar hakkında bir bildiri yayınlandı.
ŞEBİNKARAHİSARLI ´FESTİVALİ´Nİ İSTİYOR
ŞEBİNKARAHİSARLI ´FESTİVALİ´Nİ İSTİYOR
Ülkemizde yaşanan hain girişimler ve hain terör saldırılarıyla birlikte yapılan hazırlıkların boşa gitmemesi için de son 2 yıldır festivalin yapılması gündeme gelmiyor. Ancak Şebinkarahisarlıların bir çoğu Festivalin yapılmasını bekliyor.
"YALANCI ÇOBAN" ALUCRA´YI AYAĞA KALDIRDI
"YALANCI ÇOBAN" ALUCRA´YI AYAĞA KALDIRDI
Telefonunu kaybedince çareyi asılsız terör ihbarı yapan çoban, güvenlik güçlerini alarma geçirdi.
İMAR BARIŞI´NDA ZAMAN DARALIYOR!
İMAR BARIŞI´NDA ZAMAN DARALIYOR!
Tapusuz konut ve işyerlerine yasallık kazandıran imar barışı başvuruları 8 Haziran´da başlamıştı. Şu ana kadar 2 milyon kişi başvuru yaparken İmar Barışı Hakkında da İlçe esnaflarından Harita ve Kadastro Mühendisi Mahmut Han, İmar Barışıyla ilgili bir açıklama yayınladı.
GÜCE´DE TERÖRİSTLER İLE SICAK ÇATIŞMA: 1 ASKER ŞEHİT
GÜCE´DE TERÖRİSTLER İLE SICAK ÇATIŞMA: 1 ASKER ŞEHİT
Güce ilçesine bağlı Ağaçbaşı Yaylası Kavraz mevkiinde güvenlik güçleri ile PKK´lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışma sonrası bir asker yaralandı. Yaralı asker kaldırıldığı Tirebolu Devlet Hastanesi´nde yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı ve şehit oldu.
´YAŞAYAN TAMZARA´YA DESTEK
´YAŞAYAN TAMZARA´YA DESTEK
Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği´nin ´Yaşayan Tamzara´ Projesi toplamda 12 Milyon TL destek almaya hak kazanan 16 Projeden bir tanesi oldu.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."