ÖRAV “5 TAŞ” İLE “GİRESUN EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER ÇALIŞTAYI”NDA YER ALDI
Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Giresun Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı”na “5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı” ile katıldı. ÖRAV´ın uzman eğitimcileri çalıştayda meslektaşlarına yönelik bir de atölye düzenledi.
Tarih: 18.4.2018 16:14:45/ 171okunma / 0yorum

17 Nisan tarihinde gerçekleştirilen çalıştaya Giresun´un yanı sıra Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Samsun´dan 400´e yakın eğitimci katıldı.

Farklı okullardan sözlü ve poster sunumlarla eğitimde “iyi örnek” uygulanmalarının sergilendiği çalıştayda ÖRAV´ın “5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı”nı uygulayan Giresun´daki 9 okul, öğrencilerinin yaptıkları çalışmaları sergiledikleri ortak bir stantla yer aldı. Çalıştayı ve standı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt da ziyaret ederek, izlenimlerini eğitimcilerle paylaştı.

Çalıştayda iyi örnek uygulamaları arasında yer alan ve büyük ilgi gören 5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı Uluslararası bir oluşum olan Aflatoun´un tasarladığı ve ÖRAV´ın Türkiye´de yürütücülüğünü üstlendiği bir program olarak dikkat çekiyor. Program; öğrencilerin karakter gelişimini desteklemeyi, onlara hak ve sorumluluklarını öğretmeyi, tasarruf ve harcama bilinci, finansal kayıt tutma, bütçe yapabilme, gelir elde etme amaçlı projeler geliştirme yetkinliklerini artırmayı ve öğrencilerin sosyal adalet konusunda girişimci projeler üretmelerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu sene 7.´si düzenlenen çalıştayda eğitimcilerin bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere bir araya gelerek, okullarda yaptıkları yenilikçi yöntem, teknik ve içerikleri paylaşmaları amaçlanıyor. Ayrıca iyi örnek olarak belirlenen bu projelerin yaygınlaştırılarak, model olarak da belirlenmesi hedefleniyor. Çalıştaya katılan okullar sözlü ya da poster sunumlarla çalışmalarını sergileyebiliyor. ÖRAV´ın uzman eğitimcileri çalıştayda meslektaşlarına yönelik bir de atölye düzenledi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HAVAMIZ İNCELENİYOR
HAVAMIZ İNCELENİYOR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülkenin bir çok yerinde yapılan Hava Kalitesi İzleme İstasyonları, mobil izleme aracı ile Tamzara Mahallesinde de hava kalitesini ölçüyor.
KAÇAK AĞAÇ KESENLER YAKALANDI
KAÇAK AĞAÇ KESENLER YAKALANDI
Kaçak kesim yapan kişiler, düzenlenen operasyon ile yakayı ele verdi
KAYMAKAM TANER TENGİR GÖREVE BAŞLADI
KAYMAKAM TANER TENGİR GÖREVE BAŞLADI
Şebinkarahisar Kaymakamlığına atanan Kaymakam Taner Tengir, ilçedeki görevine başladı.
YAPIMINA BAŞLANMAYAN TÜM PROJELER ASKIYA ALINDI
YAPIMINA BAŞLANMAYAN TÜM PROJELER ASKIYA ALINDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan : İhalesi yapılmış ama başlanmamış projeleri durduruyoruz
27 KİŞİ KURA İLE BELİRLENECEK
27 KİŞİ KURA İLE BELİRLENECEK
Şebinkarahisar´da, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde okulların temizlik işlerini yapmak üzere İŞKUR üzerinden 27 kişi istihdam edilecek. İstihdam edilecek olan 27 kişi noter huzurunda çekilecek olan kura ile belirlenecek.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANACAK
GAZİLER GÜNÜ KUTLANACAK
Gazilerimiz 19 Eylül Gaziler Günü´nde anılacak. Program Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek.
KALEMİZE SAHİP ÇIKALIM
KALEMİZE SAHİP ÇIKALIM
Kale surlarına kimliği belirsiz kişi ve kişlerce sprey boyalarla yazılar yazılması tepki çekmeye devam ediyor. Kale surlarını ve kale üzerindeki taşları bile sprey boya ile boyayanlara karşı önlem alınması isteniyor.
YAĞLIDERE KIRSALINDA 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
YAĞLIDERE KIRSALINDA 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Karadeniz´de güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütü PKK unsurlarına yönelik operasyonları sürüyor.
ŞEBİNKARAHİSARLI ERDAL EREN KİMDİR?
ŞEBİNKARAHİSARLI ERDAL EREN KİMDİR?
12 Eylül Darbecileri Tarafından Yaşı Büyütülerek İdam Edilen Şebinkarahisarlı Erdal Eren Kimdir?
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."