ÖRAV “5 TAŞ” İLE “GİRESUN EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER ÇALIŞTAYI”NDA YER ALDI
Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Giresun Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı”na “5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı” ile katıldı. ÖRAV´ın uzman eğitimcileri çalıştayda meslektaşlarına yönelik bir de atölye düzenledi.
Tarih: 18.4.2018 16:14:45/ 279okunma / 0yorum

17 Nisan tarihinde gerçekleştirilen çalıştaya Giresun´un yanı sıra Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Samsun´dan 400´e yakın eğitimci katıldı.

Farklı okullardan sözlü ve poster sunumlarla eğitimde “iyi örnek” uygulanmalarının sergilendiği çalıştayda ÖRAV´ın “5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı”nı uygulayan Giresun´daki 9 okul, öğrencilerinin yaptıkları çalışmaları sergiledikleri ortak bir stantla yer aldı. Çalıştayı ve standı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt da ziyaret ederek, izlenimlerini eğitimcilerle paylaştı.

Çalıştayda iyi örnek uygulamaları arasında yer alan ve büyük ilgi gören 5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı Uluslararası bir oluşum olan Aflatoun´un tasarladığı ve ÖRAV´ın Türkiye´de yürütücülüğünü üstlendiği bir program olarak dikkat çekiyor. Program; öğrencilerin karakter gelişimini desteklemeyi, onlara hak ve sorumluluklarını öğretmeyi, tasarruf ve harcama bilinci, finansal kayıt tutma, bütçe yapabilme, gelir elde etme amaçlı projeler geliştirme yetkinliklerini artırmayı ve öğrencilerin sosyal adalet konusunda girişimci projeler üretmelerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu sene 7.´si düzenlenen çalıştayda eğitimcilerin bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere bir araya gelerek, okullarda yaptıkları yenilikçi yöntem, teknik ve içerikleri paylaşmaları amaçlanıyor. Ayrıca iyi örnek olarak belirlenen bu projelerin yaygınlaştırılarak, model olarak da belirlenmesi hedefleniyor. Çalıştaya katılan okullar sözlü ya da poster sunumlarla çalışmalarını sergileyebiliyor. ÖRAV´ın uzman eğitimcileri çalıştayda meslektaşlarına yönelik bir de atölye düzenledi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´e göre Şebinkarahisar nüfusuna kayıtlı 73 bin kişi gurbette yaşıyor. Bu sayının yüzde 77´si İstanbul´da ikamet ediyor.
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
Şebinkarahisar´da, 31 Mart seçimleriyle ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Şebinkarahisar´da ´Okul Güvenliği´ toplantısı yapıldı.
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce şap aşılama kampanyası başlatılacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Şebinkarahisar´da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
Öztürk, “Türkiye´de yasal olarak kenevir ekimi yaygınlaşacak ise, elbette Giresun´umuzda da kenevir ekilecek."
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
Küçükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığı vakasında hastalığın önüne geçilerek hayvanlardaki ölümlerin son bir haftadır durduğu ve kontrol altına alındığı öğrenildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Şebinkarahisar´da en fazla Sivaslı, en az Bilecikli yaşıyor.
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
İlçemiz Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu´nda seçime tek liste ile giren Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."