ÖRAV “5 TAŞ” İLE “GİRESUN EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER ÇALIŞTAYI”NDA YER ALDI
Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Giresun Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı”na “5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı” ile katıldı. ÖRAV´ın uzman eğitimcileri çalıştayda meslektaşlarına yönelik bir de atölye düzenledi.
Tarih: 18.4.2018 16:14:45/ 215okunma / 0yorum

17 Nisan tarihinde gerçekleştirilen çalıştaya Giresun´un yanı sıra Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Samsun´dan 400´e yakın eğitimci katıldı.

Farklı okullardan sözlü ve poster sunumlarla eğitimde “iyi örnek” uygulanmalarının sergilendiği çalıştayda ÖRAV´ın “5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı”nı uygulayan Giresun´daki 9 okul, öğrencilerinin yaptıkları çalışmaları sergiledikleri ortak bir stantla yer aldı. Çalıştayı ve standı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt da ziyaret ederek, izlenimlerini eğitimcilerle paylaştı.

Çalıştayda iyi örnek uygulamaları arasında yer alan ve büyük ilgi gören 5 Taş Sosyal ve Finansal Liderlik Eğitim Programı Uluslararası bir oluşum olan Aflatoun´un tasarladığı ve ÖRAV´ın Türkiye´de yürütücülüğünü üstlendiği bir program olarak dikkat çekiyor. Program; öğrencilerin karakter gelişimini desteklemeyi, onlara hak ve sorumluluklarını öğretmeyi, tasarruf ve harcama bilinci, finansal kayıt tutma, bütçe yapabilme, gelir elde etme amaçlı projeler geliştirme yetkinliklerini artırmayı ve öğrencilerin sosyal adalet konusunda girişimci projeler üretmelerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu sene 7.´si düzenlenen çalıştayda eğitimcilerin bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere bir araya gelerek, okullarda yaptıkları yenilikçi yöntem, teknik ve içerikleri paylaşmaları amaçlanıyor. Ayrıca iyi örnek olarak belirlenen bu projelerin yaygınlaştırılarak, model olarak da belirlenmesi hedefleniyor. Çalıştaya katılan okullar sözlü ya da poster sunumlarla çalışmalarını sergileyebiliyor. ÖRAV´ın uzman eğitimcileri çalıştayda meslektaşlarına yönelik bir de atölye düzenledi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"AĞIR CEZA" SİYASET ÜSTÜDÜR
"AĞIR CEZA" SİYASET ÜSTÜDÜR
Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesi ve Şebinkarahisar için diğer önemli kurumlara siyaset üstü yaklaşım göstermemiz ve ilçe menfaatlerini ön planda tutmamız gerekiyor.
KÖYLERE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DAĞITILDI
KÖYLERE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DAĞITILDI
Orman köylülerine olası yangınlara müdahalede kullanılmak üzere 3 tonluk su tankeri dağıtıldı.
FİDANLAR, FİDANLARLA BÜYÜYECEK
FİDANLAR, FİDANLARLA BÜYÜYECEK
Şebinkarahisar ortaokul öğrencileri, TBMM ormanına fidan dikti.
ATATÜRK, VEFATININ 80. YILDÖNÜMÜNDE ANILACAK
ATATÜRK, VEFATININ 80. YILDÖNÜMÜNDE ANILACAK
Devletimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 80. yılında ilçemizde yapılacak törenle anılacak.
´UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE´ TOPLANTISI YAPILDI
´UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE´ TOPLANTISI YAPILDI
İlçe Kaymakamı Taner Tengir başkanlığında yapılan Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısında Şebinkarahisar ilçesinde alınacak tedbirler görüşüldü.
"AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN KAPATILMASI  SÖZ KONUSU DEĞİL"
"AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN KAPATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"
AKP İlçe Başkanı Nejat Okuyar, yaptığı açıklamada, "Ağır Ceza Mahkemesinin kapatılması ya da başka bir yere taşınması söz konusu değil." dedi.
ARTIK KALORİFERLE ISINACAKLAR
ARTIK KALORİFERLE ISINACAKLAR
Şebinkarahisar´ın tek köy okulundaki 36 öğrenci, 3 öğretmen sobayla değil kaloriferle ısınacak.
İSTANBUL ŞEBİNKARAHİSAR VAKFI YENİLENDİ
İSTANBUL ŞEBİNKARAHİSAR VAKFI YENİLENDİ
İstanbul´da bulunan Şebinkarahisar Vakfı´nın hizmet binası yenilerek açılışı yapıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR´A "AĞIR CEZA"
ŞEBİNKARAHİSAR´A "AĞIR CEZA"
Suşehrili bürokratların girişimiyle ilçemizdeki Ağır Ceza Mahkemesi´nin Suşehri ilçesine kaydırılacağı yönündeki tehlike henüz tam olarak giderilmiş değil.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."