MEHMET AKİF ERSOY´U ÖĞRENCİLERE ANLATTI
İstiklal Marşı´nın Kabulünün 97. Yılında, "Mehmet Akif Ersoy ve Gençlik" konulu Konferans düzenlendi.
Tarih: 16.3.2018 17:32:24/ 604okunma / 0yorum

Yüksekokul´da Mehmet Akif Ersoy ve Gençlik konulu konferans yoğun katılıma gerçekleşti.

Rektör Danışmanı ve İletişim Fakültesi Dekan vekili Prof Dr. Nazım Elmas´ın konuşmacı olarak katıldığı Mehmet Akif Ersoy ve Gençlik konulu konferans öğrenciler ve akademisyenler büyük ilgi gösterdi.

Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu´nda düzenlenen konferansta, konuşmacı olan Prof. Dr. Elmas, konuşmasında milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy´un hayatını, o zamanın şartlarında yaşadığı zorlukları ve özellikle İstiklal Marşını nasıl ve hangi duygularla yazdığını anlattı.

Konuşmasını sinevizyon ile zenginleştirerek öğrencilere Mehmet Akif Ersoy´un ve 12 Mart´ın önemini anlatan Rektör Danışmanı ve İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof Dr. Nazım Elmas, İstiklal Marşı´nda önemli anahtar kelimelerin olduğunu belirterek, "Sancak, ocak, millet, kurban, hilal, helal, hak, istiklal, iman, şehit cennet, vatan, mabet, ezan şehadet, din kelimeleri anahtar kelimelerdir." ifadesini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MEHMET AKİF ERSOY ÖĞRENCİLERE ANLATTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."