KIZIL GEYİKLER ÖZGÜRLÜĞÜNÜ YAŞIYOR
2013 yılında Alucra Ormanlarına nakil edilen Kızıl Geyikler ilçemizdeki doğal yaşama renk katıyor.
Tarih: 4.4.2018 10:51:05/ 837okunma / 0yorum

Anadolu’ya has özellikler taşıyan Kızıl Geyik, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce başlatılan bir çalışmayla 2013 yılında Alucra´ya getirilmişti.

2013 yılında türün çoğalması ve korunması kapsamı ve Doğaya Memelilerden Kızıl Geyik Salımı Programı çerçevesinde Doludere köyü bölgesinde ‘5 hektarlık bir koruma bandına yerleştirilmiş, sonrasında doğaya bırakılmıştı.

Sayıları her geçen yıl artan Kızıl Geyikler, Doludere köyü sınırları içinde köylüler tarafından görüntülendi. Özgürlüklerini doyasıya yaşayan Kızıl Geyikler Doludereli köylülerinde koruması altında olup, zaman zaman görüntülenmesi köy halkında büyük bir mutluluk yaşatmaktadır.

Kadir Bekiroğlu - Alucra
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."