KELKİT YÖRESİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR, ŞEBİNKARAHİSAR SEYREDİYOR
Suşehri, Kelkit, Şiran, şimdi de Reşadiye...
Tarih: 24.7.2018 17:02:53/ 1456okunma / 0yorum

Reşadiye ilçesinde doğalgaz çalışmalarına başlandı. Suşehri ve Kelkit´ten sonra bu yıl içerisinde Şiran´la birlikte Reşadiye ilçesi de doğalgaza kavuşan bir diğer Kelkit Yöresinin ilçesi olacak. Şu anda 9 bin 434 nüfusa sahip Reşadiye de doğalgaz konusunda Şebinkarahisar´a örnek ilçelerden oldu.

Reşadiye ilçesinde geçtiğimiz yıl yatırım programına alınan doğalgaz için altyapı çalışmaları ilçe merkezindeki ana arterlerden birisi olan Atatürk Caddesi´nden başlatıldı.

Şebinkarahisar´da sadece imza toplamakla kaldığı doğalgaz için, 10 binin üzerindeki ilçelerde elektrik abonelerinin yüzde 60´ının yani 2 bin 500 kişinin abone olmasıyla birlikte yasal yükümlülüklerini yerine getiren Reşadiye ilçesi de doğalgaza kavuşuyor.

2014 yılından beri ilçeye doğalgaz gelmesi için yoğun çalışmalar içerisinde olduklarını söyleyen Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, 26´ncı dönem milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Coşkun Çakır ve Zeyid Aslan´ın gelen hizmette büyük katkıları olduğunu söyledi. Başkan Kılıç,"Göreve başladığımız 2014 yılından bugüne yapmış olduğumuz yoğun çalışmalar neticesinde Allah´a hamdolsun doğalgaz çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. İnşallah bu kış doğalgazı kullanmaya başlayacağız." dedi.

"ABONE BEDELİNİ YATIR DOĞALGAZA KAVUŞ" SLOGANI İLE DOĞALGAZA KAVUŞTULAR

Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, ilçelerinde doğal gaz getirilme sürecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 2014 yılındaki Tokat´ta yaptığı miting sırasında Reşadiyelilerin isteği üzerine başladığını ifade etti. Kılıç, "Doğalgazın getirilebilmesi için Bakanlar Kurulunun almış olduğu kararla ilçemizde elektrik mesken abonelerinin yüzde 60´ının yani 2 bin 500 abone olması gerekiyordu. Reşadiye olarak seferber olduk. Yasal zorunluluğu yerine getirerek 2 bin 500 abone sayısına ulaşmıştık. Bütün prosedürleri başarılı olarak gerçekleştirdik." diyerek destek veren milletvekillerine de teşekkür etti.

"2018´DE DOĞAL GAZ YANACAK"

Doğal gaz boru hattı çalışmalarına başlandığı Kuruluş Mahallesi Gazi Şehri Yaylacı sokağında ilk kazmanın vurulduğunu ifade eden Kılıç; " Çok şükür Kuruluş mahallemizde boru hattı aboneler için döşenmeye başladı. 2 - 3 yıldır bir emek sarf ettik, çaba sarf ettik ama mutlu sona ulaştık. Arkadaşlar bu mahallede bu yıl çalışacaklar esas çalışma inşallah 2018 yılında olacak ve tüm Reşadiye´nin doğal gaz boru hatları döşenmiş olacak. İnşallah 2018 yılının kış ayında vatandaşlarımız artık doğal gaz ile ısınacak. Kömür ve odun derdi sona erecek. İlçemize hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADAY ADAYLARI ARTIYOR
ADAY ADAYLARI ARTIYOR
2019 Yerel Seçiminde aday olmak isteyenlerin sayısı artmaya devam ediyor. AKP, daha önce aday adaylığı sürecini tamamlayarak aday adaylarını açıklarken, bu hafta CHP, MHP ve İyi Parti´de hareketli günler yaşandı.
CHP VE İYİ PARTİ´DEN İTTİFAK ATAĞI
CHP VE İYİ PARTİ´DEN İTTİFAK ATAĞI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasında süren ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlandığı aktarıldı.
UĞUR ERASLAN AKP´DEN İSTİFA ETTİ
UĞUR ERASLAN AKP´DEN İSTİFA ETTİ
İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ UĞUR ERASLAN´DAN BASIN AÇIKLAMASI
İŞKUR´DAN 25 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞKUR´DAN 25 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞKUR´UN 6 AYLIK ÇALIŞMA PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI
KAYMAKAM TENGİR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE SÖYLEŞİDE BULUŞTU
KAYMAKAM TENGİR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE SÖYLEŞİDE BULUŞTU
Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, ilçemizdeki öğrenim gören üniversite öğrencileri ile düzenlediği söyleşide bir araya geldi. Kaymakam Tengir, öğrencilere meslek hayatındaki tecrübelerini anlattı.
TEKZİP VE DÜZELTME
TEKZİP VE DÜZELTME
6 Aralık 2018 tarihinde gazetemiz 1. sayfasında yayınlanan, "Yalnız yaşayan kadın evinde baygın halde bulundu" başlıklı haberimiz üzerine haberde ismi geçen Meliha Özcanalp´ın ailesi tarafından açıklama yapılmıştır.
“ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİYİ YERELDEN CANLANDIRALIM”
“ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİYİ YERELDEN CANLANDIRALIM”
YEREL GAZETELERE DESTEK KAMPANYASI
MEYDAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
MEYDAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Kent Meydanı Projesi ile ilgili teknik ve mali raporu Yeni Şebinkarahisar Gazetesine açıkladı.
“KURTULUŞUMUZ: TÜNEL, LİMAN, TREN”
“KURTULUŞUMUZ: TÜNEL, LİMAN, TREN”
Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, "Giresun limanında, Eğribel Tünelinde, Tirebolu-Torul bağlantısında birlikte olmak zorundayız." dedi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."