KELKİT YÖRESİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR, ŞEBİNKARAHİSAR SEYREDİYOR
Suşehri, Kelkit, Şiran, şimdi de Reşadiye...
Tarih: 24.7.2018 17:02:53/ 1504okunma / 0yorum

Reşadiye ilçesinde doğalgaz çalışmalarına başlandı. Suşehri ve Kelkit´ten sonra bu yıl içerisinde Şiran´la birlikte Reşadiye ilçesi de doğalgaza kavuşan bir diğer Kelkit Yöresinin ilçesi olacak. Şu anda 9 bin 434 nüfusa sahip Reşadiye de doğalgaz konusunda Şebinkarahisar´a örnek ilçelerden oldu.

Reşadiye ilçesinde geçtiğimiz yıl yatırım programına alınan doğalgaz için altyapı çalışmaları ilçe merkezindeki ana arterlerden birisi olan Atatürk Caddesi´nden başlatıldı.

Şebinkarahisar´da sadece imza toplamakla kaldığı doğalgaz için, 10 binin üzerindeki ilçelerde elektrik abonelerinin yüzde 60´ının yani 2 bin 500 kişinin abone olmasıyla birlikte yasal yükümlülüklerini yerine getiren Reşadiye ilçesi de doğalgaza kavuşuyor.

2014 yılından beri ilçeye doğalgaz gelmesi için yoğun çalışmalar içerisinde olduklarını söyleyen Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, 26´ncı dönem milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Coşkun Çakır ve Zeyid Aslan´ın gelen hizmette büyük katkıları olduğunu söyledi. Başkan Kılıç,"Göreve başladığımız 2014 yılından bugüne yapmış olduğumuz yoğun çalışmalar neticesinde Allah´a hamdolsun doğalgaz çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. İnşallah bu kış doğalgazı kullanmaya başlayacağız." dedi.

"ABONE BEDELİNİ YATIR DOĞALGAZA KAVUŞ" SLOGANI İLE DOĞALGAZA KAVUŞTULAR

Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, ilçelerinde doğal gaz getirilme sürecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 2014 yılındaki Tokat´ta yaptığı miting sırasında Reşadiyelilerin isteği üzerine başladığını ifade etti. Kılıç, "Doğalgazın getirilebilmesi için Bakanlar Kurulunun almış olduğu kararla ilçemizde elektrik mesken abonelerinin yüzde 60´ının yani 2 bin 500 abone olması gerekiyordu. Reşadiye olarak seferber olduk. Yasal zorunluluğu yerine getirerek 2 bin 500 abone sayısına ulaşmıştık. Bütün prosedürleri başarılı olarak gerçekleştirdik." diyerek destek veren milletvekillerine de teşekkür etti.

"2018´DE DOĞAL GAZ YANACAK"

Doğal gaz boru hattı çalışmalarına başlandığı Kuruluş Mahallesi Gazi Şehri Yaylacı sokağında ilk kazmanın vurulduğunu ifade eden Kılıç; " Çok şükür Kuruluş mahallemizde boru hattı aboneler için döşenmeye başladı. 2 - 3 yıldır bir emek sarf ettik, çaba sarf ettik ama mutlu sona ulaştık. Arkadaşlar bu mahallede bu yıl çalışacaklar esas çalışma inşallah 2018 yılında olacak ve tüm Reşadiye´nin doğal gaz boru hatları döşenmiş olacak. İnşallah 2018 yılının kış ayında vatandaşlarımız artık doğal gaz ile ısınacak. Kömür ve odun derdi sona erecek. İlçemize hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´e göre Şebinkarahisar nüfusuna kayıtlı 73 bin kişi gurbette yaşıyor. Bu sayının yüzde 77´si İstanbul´da ikamet ediyor.
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
Şebinkarahisar´da, 31 Mart seçimleriyle ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Şebinkarahisar´da ´Okul Güvenliği´ toplantısı yapıldı.
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce şap aşılama kampanyası başlatılacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Şebinkarahisar´da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
Öztürk, “Türkiye´de yasal olarak kenevir ekimi yaygınlaşacak ise, elbette Giresun´umuzda da kenevir ekilecek."
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
Küçükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığı vakasında hastalığın önüne geçilerek hayvanlardaki ölümlerin son bir haftadır durduğu ve kontrol altına alındığı öğrenildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Şebinkarahisar´da en fazla Sivaslı, en az Bilecikli yaşıyor.
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
İlçemiz Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu´nda seçime tek liste ile giren Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."