KELKİT YÖRESİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR, ŞEBİNKARAHİSAR SEYREDİYOR
Suşehri, Kelkit, Şiran, şimdi de Reşadiye...
Tarih: 24.7.2018 17:02:53/ 1422okunma / 0yorum

Reşadiye ilçesinde doğalgaz çalışmalarına başlandı. Suşehri ve Kelkit´ten sonra bu yıl içerisinde Şiran´la birlikte Reşadiye ilçesi de doğalgaza kavuşan bir diğer Kelkit Yöresinin ilçesi olacak. Şu anda 9 bin 434 nüfusa sahip Reşadiye de doğalgaz konusunda Şebinkarahisar´a örnek ilçelerden oldu.

Reşadiye ilçesinde geçtiğimiz yıl yatırım programına alınan doğalgaz için altyapı çalışmaları ilçe merkezindeki ana arterlerden birisi olan Atatürk Caddesi´nden başlatıldı.

Şebinkarahisar´da sadece imza toplamakla kaldığı doğalgaz için, 10 binin üzerindeki ilçelerde elektrik abonelerinin yüzde 60´ının yani 2 bin 500 kişinin abone olmasıyla birlikte yasal yükümlülüklerini yerine getiren Reşadiye ilçesi de doğalgaza kavuşuyor.

2014 yılından beri ilçeye doğalgaz gelmesi için yoğun çalışmalar içerisinde olduklarını söyleyen Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, 26´ncı dönem milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Coşkun Çakır ve Zeyid Aslan´ın gelen hizmette büyük katkıları olduğunu söyledi. Başkan Kılıç,"Göreve başladığımız 2014 yılından bugüne yapmış olduğumuz yoğun çalışmalar neticesinde Allah´a hamdolsun doğalgaz çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. İnşallah bu kış doğalgazı kullanmaya başlayacağız." dedi.

"ABONE BEDELİNİ YATIR DOĞALGAZA KAVUŞ" SLOGANI İLE DOĞALGAZA KAVUŞTULAR

Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, ilçelerinde doğal gaz getirilme sürecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 2014 yılındaki Tokat´ta yaptığı miting sırasında Reşadiyelilerin isteği üzerine başladığını ifade etti. Kılıç, "Doğalgazın getirilebilmesi için Bakanlar Kurulunun almış olduğu kararla ilçemizde elektrik mesken abonelerinin yüzde 60´ının yani 2 bin 500 abone olması gerekiyordu. Reşadiye olarak seferber olduk. Yasal zorunluluğu yerine getirerek 2 bin 500 abone sayısına ulaşmıştık. Bütün prosedürleri başarılı olarak gerçekleştirdik." diyerek destek veren milletvekillerine de teşekkür etti.

"2018´DE DOĞAL GAZ YANACAK"

Doğal gaz boru hattı çalışmalarına başlandığı Kuruluş Mahallesi Gazi Şehri Yaylacı sokağında ilk kazmanın vurulduğunu ifade eden Kılıç; " Çok şükür Kuruluş mahallemizde boru hattı aboneler için döşenmeye başladı. 2 - 3 yıldır bir emek sarf ettik, çaba sarf ettik ama mutlu sona ulaştık. Arkadaşlar bu mahallede bu yıl çalışacaklar esas çalışma inşallah 2018 yılında olacak ve tüm Reşadiye´nin doğal gaz boru hatları döşenmiş olacak. İnşallah 2018 yılının kış ayında vatandaşlarımız artık doğal gaz ile ısınacak. Kömür ve odun derdi sona erecek. İlçemize hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GURBETÇİLER  CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
GURBETÇİLER CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
2009 yılında kurulan kamera sistemiyle internetten canlı olarak Şebinkarahisar´ı izleyebilen gurbetçiler, bu uygulamanın sistemin yeniden açılmasını istiyor.
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle ilçemizde de kutlandı.
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
Usta fotoğraf sanatçısı Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Ara Güler, tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayatını kaybetti.
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
Yerli ürün tüketimine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde “Yerli Üretim” logosu uygulaması hakkında Belediye Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda İlçe Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı, önemli konulara dikkat çekti.
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
Giresun-Şebinkarahisar arasında bulunan ve özellikle kış aylarında sürücülerin zor anlar yaşadığı Eğribel Geçidinde sürücüleri uyaran lambaların bir çoğu hasar görürken yaklaşan kış mevsimi öncesi onarılması isteniyor.
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
Baltaşı Köyünde 13 Ekim 2018 günü meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Şebinkarahisar Ziraat Bankası Şebinkarahisar Şubesi´nde yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılacak.
KAYMAKAMDAN UYARI
KAYMAKAMDAN UYARI
İlçe Kaymakamı Taner Tengir, "Devletin memuru, devletine yakışır tarzda davranmalı" dedi.
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
Belediye Zabıta Müdürlüğü, ilçemizde salı günleri kurulan yöresel pazarda fiyat denetimi yaptı.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."