İMECE YOL YAPIMI
Ekecek, Kınık, Karacaören, Duman, Baltaşı köyleri arasındaki ulaşımı sağlayan yolda 4 vatandaş, kendi imkanlarıyla yolun bozuk yerlerini tamir etmeye çalışıyor.
Tarih: 26.6.2018 16:27:28/ 1031okunma / 0yorum

Kürşat Kurt ve Muammer Kurt isimli köylü vatandaşlar kendi çaba ve imkanlarıyla yolun belirli yerlerinde oluşan çukurları kapatmak için Suşehri ilçesinden kendi imkanlarıyla asfalt getirdi.  Yolun hemen hemen bir çok yerinde oluşan çukurları kapatmak için Giresun´da Karayollarına müracaat ettiklerini ancak ilgilenilmediğini belirten Kürşat Kurt, daha sonra Suşehri Karayollarından 1 traktör asfalt alabildiklerini söyledi.

Uzun zamandır yolun bozuk olduğunu belirten Kurt, "Bir kaç arkadaşımla birlikte Suşehri ilçesinden tamamen kendi imkanlarımızla asfalt aldık. Traktörümüze yüklediğimiz asfaltı getirerek yolda oluşan çukurları kapatmaya çalışıyoruz. Kendi yolumuzu kendimiz düzeltiyoruz." dedi.

MECLİS ÜYESİNDEN AÇIKLAMA

Şebinkarahisar İl Genel Meclisi Üyesi Yakup Özacar da sosyal medyada tepki çeken bu durum karşısında bir açıklama yaptı.

Özacar açıklamasında şu ifadeleri kullandı, "Malumunuz ilçemizde yaklaşık bir aydır yağmurdur, fırtınadır, seldir afet niteliğinde bir yağış düzeni devam etmekte, değil asfalt çalışması, stabilize çalışmalarımıza dahi imkan vermemektedir."

İl Genel Meclisi Üyesi Yakup Özacar açıklamasında şöyle dedi: "Yine ilçemizde ilk defa bu sene köy yollarında sıcak asfalt uygulaması yapacağız. Kendimize ait asfalt plentimiz ve finişerimiz olmamasına rağmen, biz özel idare olarak tüm zorluklara rağmen bütün hazırlıklarımızı yaptık Şebinkarahisar Belediyesi´nin asfalt plentini ve finişerini kullanarak standardı yüksek sıcak asfaltla köylerimizi tanıştıracağız."

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İMECE YAPIMI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´e göre Şebinkarahisar nüfusuna kayıtlı 73 bin kişi gurbette yaşıyor. Bu sayının yüzde 77´si İstanbul´da ikamet ediyor.
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
Şebinkarahisar´da, 31 Mart seçimleriyle ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Şebinkarahisar´da ´Okul Güvenliği´ toplantısı yapıldı.
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce şap aşılama kampanyası başlatılacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Şebinkarahisar´da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
Öztürk, “Türkiye´de yasal olarak kenevir ekimi yaygınlaşacak ise, elbette Giresun´umuzda da kenevir ekilecek."
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
Küçükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığı vakasında hastalığın önüne geçilerek hayvanlardaki ölümlerin son bir haftadır durduğu ve kontrol altına alındığı öğrenildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Şebinkarahisar´da en fazla Sivaslı, en az Bilecikli yaşıyor.
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
İlçemiz Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu´nda seçime tek liste ile giren Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."