İMECE YOL YAPIMI
Ekecek, Kınık, Karacaören, Duman, Baltaşı köyleri arasındaki ulaşımı sağlayan yolda 4 vatandaş, kendi imkanlarıyla yolun bozuk yerlerini tamir etmeye çalışıyor.
Tarih: 26.6.2018 16:27:28/ 975okunma / 0yorum

Kürşat Kurt ve Muammer Kurt isimli köylü vatandaşlar kendi çaba ve imkanlarıyla yolun belirli yerlerinde oluşan çukurları kapatmak için Suşehri ilçesinden kendi imkanlarıyla asfalt getirdi.  Yolun hemen hemen bir çok yerinde oluşan çukurları kapatmak için Giresun´da Karayollarına müracaat ettiklerini ancak ilgilenilmediğini belirten Kürşat Kurt, daha sonra Suşehri Karayollarından 1 traktör asfalt alabildiklerini söyledi.

Uzun zamandır yolun bozuk olduğunu belirten Kurt, "Bir kaç arkadaşımla birlikte Suşehri ilçesinden tamamen kendi imkanlarımızla asfalt aldık. Traktörümüze yüklediğimiz asfaltı getirerek yolda oluşan çukurları kapatmaya çalışıyoruz. Kendi yolumuzu kendimiz düzeltiyoruz." dedi.

MECLİS ÜYESİNDEN AÇIKLAMA

Şebinkarahisar İl Genel Meclisi Üyesi Yakup Özacar da sosyal medyada tepki çeken bu durum karşısında bir açıklama yaptı.

Özacar açıklamasında şu ifadeleri kullandı, "Malumunuz ilçemizde yaklaşık bir aydır yağmurdur, fırtınadır, seldir afet niteliğinde bir yağış düzeni devam etmekte, değil asfalt çalışması, stabilize çalışmalarımıza dahi imkan vermemektedir."

İl Genel Meclisi Üyesi Yakup Özacar açıklamasında şöyle dedi: "Yine ilçemizde ilk defa bu sene köy yollarında sıcak asfalt uygulaması yapacağız. Kendimize ait asfalt plentimiz ve finişerimiz olmamasına rağmen, biz özel idare olarak tüm zorluklara rağmen bütün hazırlıklarımızı yaptık Şebinkarahisar Belediyesi´nin asfalt plentini ve finişerini kullanarak standardı yüksek sıcak asfaltla köylerimizi tanıştıracağız."

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İMECE YAPIMI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"AĞIR CEZA" SİYASET ÜSTÜDÜR
"AĞIR CEZA" SİYASET ÜSTÜDÜR
Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesi ve Şebinkarahisar için diğer önemli kurumlara siyaset üstü yaklaşım göstermemiz ve ilçe menfaatlerini ön planda tutmamız gerekiyor.
KÖYLERE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DAĞITILDI
KÖYLERE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DAĞITILDI
Orman köylülerine olası yangınlara müdahalede kullanılmak üzere 3 tonluk su tankeri dağıtıldı.
FİDANLAR, FİDANLARLA BÜYÜYECEK
FİDANLAR, FİDANLARLA BÜYÜYECEK
Şebinkarahisar ortaokul öğrencileri, TBMM ormanına fidan dikti.
ATATÜRK, VEFATININ 80. YILDÖNÜMÜNDE ANILACAK
ATATÜRK, VEFATININ 80. YILDÖNÜMÜNDE ANILACAK
Devletimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 80. yılında ilçemizde yapılacak törenle anılacak.
´UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE´ TOPLANTISI YAPILDI
´UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE´ TOPLANTISI YAPILDI
İlçe Kaymakamı Taner Tengir başkanlığında yapılan Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısında Şebinkarahisar ilçesinde alınacak tedbirler görüşüldü.
"AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN KAPATILMASI  SÖZ KONUSU DEĞİL"
"AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN KAPATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"
AKP İlçe Başkanı Nejat Okuyar, yaptığı açıklamada, "Ağır Ceza Mahkemesinin kapatılması ya da başka bir yere taşınması söz konusu değil." dedi.
ARTIK KALORİFERLE ISINACAKLAR
ARTIK KALORİFERLE ISINACAKLAR
Şebinkarahisar´ın tek köy okulundaki 36 öğrenci, 3 öğretmen sobayla değil kaloriferle ısınacak.
İSTANBUL ŞEBİNKARAHİSAR VAKFI YENİLENDİ
İSTANBUL ŞEBİNKARAHİSAR VAKFI YENİLENDİ
İstanbul´da bulunan Şebinkarahisar Vakfı´nın hizmet binası yenilerek açılışı yapıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR´A "AĞIR CEZA"
ŞEBİNKARAHİSAR´A "AĞIR CEZA"
Suşehrili bürokratların girişimiyle ilçemizdeki Ağır Ceza Mahkemesi´nin Suşehri ilçesine kaydırılacağı yönündeki tehlike henüz tam olarak giderilmiş değil.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."