İMECE YOL YAPIMI
Ekecek, Kınık, Karacaören, Duman, Baltaşı köyleri arasındaki ulaşımı sağlayan yolda 4 vatandaş, kendi imkanlarıyla yolun bozuk yerlerini tamir etmeye çalışıyor.
Tarih: 26.6.2018 16:27:28/ 947okunma / 0yorum

Kürşat Kurt ve Muammer Kurt isimli köylü vatandaşlar kendi çaba ve imkanlarıyla yolun belirli yerlerinde oluşan çukurları kapatmak için Suşehri ilçesinden kendi imkanlarıyla asfalt getirdi.  Yolun hemen hemen bir çok yerinde oluşan çukurları kapatmak için Giresun´da Karayollarına müracaat ettiklerini ancak ilgilenilmediğini belirten Kürşat Kurt, daha sonra Suşehri Karayollarından 1 traktör asfalt alabildiklerini söyledi.

Uzun zamandır yolun bozuk olduğunu belirten Kurt, "Bir kaç arkadaşımla birlikte Suşehri ilçesinden tamamen kendi imkanlarımızla asfalt aldık. Traktörümüze yüklediğimiz asfaltı getirerek yolda oluşan çukurları kapatmaya çalışıyoruz. Kendi yolumuzu kendimiz düzeltiyoruz." dedi.

MECLİS ÜYESİNDEN AÇIKLAMA

Şebinkarahisar İl Genel Meclisi Üyesi Yakup Özacar da sosyal medyada tepki çeken bu durum karşısında bir açıklama yaptı.

Özacar açıklamasında şu ifadeleri kullandı, "Malumunuz ilçemizde yaklaşık bir aydır yağmurdur, fırtınadır, seldir afet niteliğinde bir yağış düzeni devam etmekte, değil asfalt çalışması, stabilize çalışmalarımıza dahi imkan vermemektedir."

İl Genel Meclisi Üyesi Yakup Özacar açıklamasında şöyle dedi: "Yine ilçemizde ilk defa bu sene köy yollarında sıcak asfalt uygulaması yapacağız. Kendimize ait asfalt plentimiz ve finişerimiz olmamasına rağmen, biz özel idare olarak tüm zorluklara rağmen bütün hazırlıklarımızı yaptık Şebinkarahisar Belediyesi´nin asfalt plentini ve finişerini kullanarak standardı yüksek sıcak asfaltla köylerimizi tanıştıracağız."

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İMECE YAPIMI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HAVAMIZ İNCELENİYOR
HAVAMIZ İNCELENİYOR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülkenin bir çok yerinde yapılan Hava Kalitesi İzleme İstasyonları, mobil izleme aracı ile Tamzara Mahallesinde de hava kalitesini ölçüyor.
KAÇAK AĞAÇ KESENLER YAKALANDI
KAÇAK AĞAÇ KESENLER YAKALANDI
Kaçak kesim yapan kişiler, düzenlenen operasyon ile yakayı ele verdi
KAYMAKAM TANER TENGİR GÖREVE BAŞLADI
KAYMAKAM TANER TENGİR GÖREVE BAŞLADI
Şebinkarahisar Kaymakamlığına atanan Kaymakam Taner Tengir, ilçedeki görevine başladı.
YAPIMINA BAŞLANMAYAN TÜM PROJELER ASKIYA ALINDI
YAPIMINA BAŞLANMAYAN TÜM PROJELER ASKIYA ALINDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan : İhalesi yapılmış ama başlanmamış projeleri durduruyoruz
27 KİŞİ KURA İLE BELİRLENECEK
27 KİŞİ KURA İLE BELİRLENECEK
Şebinkarahisar´da, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde okulların temizlik işlerini yapmak üzere İŞKUR üzerinden 27 kişi istihdam edilecek. İstihdam edilecek olan 27 kişi noter huzurunda çekilecek olan kura ile belirlenecek.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANACAK
GAZİLER GÜNÜ KUTLANACAK
Gazilerimiz 19 Eylül Gaziler Günü´nde anılacak. Program Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek.
KALEMİZE SAHİP ÇIKALIM
KALEMİZE SAHİP ÇIKALIM
Kale surlarına kimliği belirsiz kişi ve kişlerce sprey boyalarla yazılar yazılması tepki çekmeye devam ediyor. Kale surlarını ve kale üzerindeki taşları bile sprey boya ile boyayanlara karşı önlem alınması isteniyor.
YAĞLIDERE KIRSALINDA 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
YAĞLIDERE KIRSALINDA 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Karadeniz´de güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütü PKK unsurlarına yönelik operasyonları sürüyor.
ŞEBİNKARAHİSARLI ERDAL EREN KİMDİR?
ŞEBİNKARAHİSARLI ERDAL EREN KİMDİR?
12 Eylül Darbecileri Tarafından Yaşı Büyütülerek İdam Edilen Şebinkarahisarlı Erdal Eren Kimdir?
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."