´HER FOTOĞRAFÇI ŞEBİNKARAHİSAR´A GELMELİ´
Geçtiğimiz hafta Giresun İlhan Özdemir Devlet Hastanesi´nden geçici görevle gelen Anestezi Teknisyeni Engin Ayyıldız ve Şebinkarahisar Devlet Hastanesi Anestezi Uzmanı Dr. Engin Deniz Şebinkarahisar´ın eski zanaatkarlarını ve tarihi yerlerini fotoğrafladılar.
Tarih: 12.6.2018 17:34:06/ 1653okunma / 0yorum

Şebinkarahisar´ın zanaatkarlarını fotoğrafladılar 

Fotoğraf sanatçısı da olan Engin Deniz ve Engin Ayyıldız ile Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Ahmet Yeles, ilçemizde özellikle eski zanaatkarlarımızın ve tarihi ve turistik yerlerin fotoğraflarını çekerek hem ilçemiz adına bir bellek oluşturdular hem de sosyal medyada ilçe tanıtımına katkıda bulundular.

Giresun´dan Şebinkarahisar Devlet Hastanesi´ne bir haftalık geçici görevle gelen Anestezi Teknisyeni ve aynı zamanda Fotoğraf Sanatçısı olan Engin Ayyıldız, "Şebinkarahisar´ın güzelliklerini fotoğraf karelerine yansıtarak, bu güzellikleri ölümsüzleştirdik. 

/resimler/2018-6/12/1735563035958.jpg

Burada çektiğimiz birbirinden güzel fotoğrafları sosyal medya hesaplarımda paylaştığım ve çok sayıda beğeni ve mesaj aldı. Ayrıca bu fotoğraflar diğer fotoğraf severlerin de ilgisini çekti ve Şebinkarahisar´a gitmek istediklerini söylediler. Şebinkarahisar fotoğraf konusunda bir hazine, diğer fotoğraf sanatçıları da buraya mutlaka gelmeli" dedi.

/resimler/2018-6/12/1736548818273.jpg

Yaklaşık 2 senedir ilçemiz Devlet Hastanesinde Anestezi Uzmanı ve Fotoğraf Sanatçısı Dr. Engin Deniz ise  Şebinkarahisar fotoğraf açısından, çok zengin görselliğe sahip olduğunu ifade ederek, ilçede bulunan tarihi mekanları ve dar sokakları fotoğraf karelerine yansıtmanın çok keyifli olduğunu belirtti. Dr. Deniz "Yaklaşık iki senedir buradayım, boş zamanlarımda Şebinkarahisar´ın fotoğraflarını çekiyorum ve bu fotoğrafları sosyal medyaya attığımda herkes burayı soruyor. Burada tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra yok olmaya yüz tutan çok sayıda meslek var. Bu yerleri ziyaret ederek, zanaatkarları dinliyor ve onların fotoğraflarını çekiyorum. Burası fotoğraf konusunda çok zengin bir ilçe."  ifadelerini kullandı.

Fotoğraf sanatçıları aynı zamanda ilçede daha önce birincisi yapılan Ara Güler Fotomaratonu´nun ikincisini beklediklerini sözlerine eklediler.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´e göre Şebinkarahisar nüfusuna kayıtlı 73 bin kişi gurbette yaşıyor. Bu sayının yüzde 77´si İstanbul´da ikamet ediyor.
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
Şebinkarahisar´da, 31 Mart seçimleriyle ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Şebinkarahisar´da ´Okul Güvenliği´ toplantısı yapıldı.
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce şap aşılama kampanyası başlatılacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Şebinkarahisar´da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
Öztürk, “Türkiye´de yasal olarak kenevir ekimi yaygınlaşacak ise, elbette Giresun´umuzda da kenevir ekilecek."
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
Küçükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığı vakasında hastalığın önüne geçilerek hayvanlardaki ölümlerin son bir haftadır durduğu ve kontrol altına alındığı öğrenildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Şebinkarahisar´da en fazla Sivaslı, en az Bilecikli yaşıyor.
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
İlçemiz Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu´nda seçime tek liste ile giren Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."