EKSİKLİKLERİ ÖĞÜTKEN´E İLETTİLER
Sağlık Bakanı Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Baha Öğütken 7 Haziran Perşembe günü Şebinkarahisar´a geldi.
Tarih: 12.6.2018 18:53:32/ 832okunma / 0yorum

İlk olarak Giresun´da Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyaret ederek hasta ve çalışanlarla görüşen Sağlık Bakanı Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Baha Öğütken, iftar için ilçemize gelerek Şebinkarahisar Devlet Hastanesindeki iftar yemeğine katıldı. Öğütken´in ziyaretini fırsat bilen doktorlar, istek ve taleplerini direkt olarak ilettiler.

Şebinkarahisar Devlet Hastanesinde düzenlenen iftar yemeği için ilçemize gelen Öğütken iftar yemeğinden sonra hastane çalışanları ve doktorlarla görüşerek taleplerini ilettiler.

Hastanelerin eksikliklerini ve sıkıntılarını dinlediklerini Ankara´ya gittikten sonra da tamamlayacaklarını belirten Sağlık Bakanı Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Baha Öğütken yaptığı konuşmasında, "Şebinkarahisar Devlet Hastanemiz çok başarılı, bunun için özellikle doktorlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Hastanede en ufak bir eksik olduğu zaman, ´şu doktor eksik, bu doktor eksik´ diye de bizi uyarıyorlar." dedi.

Öğütken konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Türkiye genelinde her yıl 2 milyon hastayı tedavi ediyoruz. 980 bin personelimiz ile milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Hastanelerimizi yeniliyoruz, bütün tıbbi cihazlarımızı en son teknolojilere göre yeniliyoruz.  Bakan yardımcılığı olarak üç senedir bu görevi yürütüyorum. İnşallah 24 Haziran´dan sonra da bu görevimize devam ederiz, edemezsek de yaptıklarımızla övünmeye devam ederiz. Doktor açıklarımızı kapatıyoruz. Belki yavaş yavaş oluyor ama her sene 13 bin tane arkadaşımız bizim doktor ordumuza katılıyor. Bu çok önemli bir rakam.  Hedefimiz dünyada sağlık turizminde Türkiye´den pay almak."

Öğütken´e İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan Arslantürk, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammet Aksu, Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Ahmet Bal, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Mehmet Şahin de eşlik etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´e göre Şebinkarahisar nüfusuna kayıtlı 73 bin kişi gurbette yaşıyor. Bu sayının yüzde 77´si İstanbul´da ikamet ediyor.
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
Şebinkarahisar´da, 31 Mart seçimleriyle ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Şebinkarahisar´da ´Okul Güvenliği´ toplantısı yapıldı.
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce şap aşılama kampanyası başlatılacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Şebinkarahisar´da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
Öztürk, “Türkiye´de yasal olarak kenevir ekimi yaygınlaşacak ise, elbette Giresun´umuzda da kenevir ekilecek."
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
Küçükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığı vakasında hastalığın önüne geçilerek hayvanlardaki ölümlerin son bir haftadır durduğu ve kontrol altına alındığı öğrenildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Şebinkarahisar´da en fazla Sivaslı, en az Bilecikli yaşıyor.
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
İlçemiz Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu´nda seçime tek liste ile giren Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."