EKSİKLİKLERİ ÖĞÜTKEN´E İLETTİLER
Sağlık Bakanı Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Baha Öğütken 7 Haziran Perşembe günü Şebinkarahisar´a geldi.
Tarih: 12.6.2018 18:53:32/ 741okunma / 0yorum

İlk olarak Giresun´da Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyaret ederek hasta ve çalışanlarla görüşen Sağlık Bakanı Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Baha Öğütken, iftar için ilçemize gelerek Şebinkarahisar Devlet Hastanesindeki iftar yemeğine katıldı. Öğütken´in ziyaretini fırsat bilen doktorlar, istek ve taleplerini direkt olarak ilettiler.

Şebinkarahisar Devlet Hastanesinde düzenlenen iftar yemeği için ilçemize gelen Öğütken iftar yemeğinden sonra hastane çalışanları ve doktorlarla görüşerek taleplerini ilettiler.

Hastanelerin eksikliklerini ve sıkıntılarını dinlediklerini Ankara´ya gittikten sonra da tamamlayacaklarını belirten Sağlık Bakanı Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Baha Öğütken yaptığı konuşmasında, "Şebinkarahisar Devlet Hastanemiz çok başarılı, bunun için özellikle doktorlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Hastanede en ufak bir eksik olduğu zaman, ´şu doktor eksik, bu doktor eksik´ diye de bizi uyarıyorlar." dedi.

Öğütken konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Türkiye genelinde her yıl 2 milyon hastayı tedavi ediyoruz. 980 bin personelimiz ile milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Hastanelerimizi yeniliyoruz, bütün tıbbi cihazlarımızı en son teknolojilere göre yeniliyoruz.  Bakan yardımcılığı olarak üç senedir bu görevi yürütüyorum. İnşallah 24 Haziran´dan sonra da bu görevimize devam ederiz, edemezsek de yaptıklarımızla övünmeye devam ederiz. Doktor açıklarımızı kapatıyoruz. Belki yavaş yavaş oluyor ama her sene 13 bin tane arkadaşımız bizim doktor ordumuza katılıyor. Bu çok önemli bir rakam.  Hedefimiz dünyada sağlık turizminde Türkiye´den pay almak."

Öğütken´e İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan Arslantürk, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammet Aksu, Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Ahmet Bal, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Mehmet Şahin de eşlik etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HAVAMIZ İNCELENİYOR
HAVAMIZ İNCELENİYOR
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülkenin bir çok yerinde yapılan Hava Kalitesi İzleme İstasyonları, mobil izleme aracı ile Tamzara Mahallesinde de hava kalitesini ölçüyor.
KAÇAK AĞAÇ KESENLER YAKALANDI
KAÇAK AĞAÇ KESENLER YAKALANDI
Kaçak kesim yapan kişiler, düzenlenen operasyon ile yakayı ele verdi
KAYMAKAM TANER TENGİR GÖREVE BAŞLADI
KAYMAKAM TANER TENGİR GÖREVE BAŞLADI
Şebinkarahisar Kaymakamlığına atanan Kaymakam Taner Tengir, ilçedeki görevine başladı.
YAPIMINA BAŞLANMAYAN TÜM PROJELER ASKIYA ALINDI
YAPIMINA BAŞLANMAYAN TÜM PROJELER ASKIYA ALINDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan : İhalesi yapılmış ama başlanmamış projeleri durduruyoruz
27 KİŞİ KURA İLE BELİRLENECEK
27 KİŞİ KURA İLE BELİRLENECEK
Şebinkarahisar´da, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde okulların temizlik işlerini yapmak üzere İŞKUR üzerinden 27 kişi istihdam edilecek. İstihdam edilecek olan 27 kişi noter huzurunda çekilecek olan kura ile belirlenecek.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANACAK
GAZİLER GÜNÜ KUTLANACAK
Gazilerimiz 19 Eylül Gaziler Günü´nde anılacak. Program Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek.
KALEMİZE SAHİP ÇIKALIM
KALEMİZE SAHİP ÇIKALIM
Kale surlarına kimliği belirsiz kişi ve kişlerce sprey boyalarla yazılar yazılması tepki çekmeye devam ediyor. Kale surlarını ve kale üzerindeki taşları bile sprey boya ile boyayanlara karşı önlem alınması isteniyor.
YAĞLIDERE KIRSALINDA 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
YAĞLIDERE KIRSALINDA 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Karadeniz´de güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütü PKK unsurlarına yönelik operasyonları sürüyor.
ŞEBİNKARAHİSARLI ERDAL EREN KİMDİR?
ŞEBİNKARAHİSARLI ERDAL EREN KİMDİR?
12 Eylül Darbecileri Tarafından Yaşı Büyütülerek İdam Edilen Şebinkarahisarlı Erdal Eren Kimdir?
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."