EKSİKLİKLERİ ÖĞÜTKEN´E İLETTİLER
Sağlık Bakanı Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Baha Öğütken 7 Haziran Perşembe günü Şebinkarahisar´a geldi.
Tarih: 12.6.2018 18:53:32/ 770okunma / 0yorum

İlk olarak Giresun´da Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyaret ederek hasta ve çalışanlarla görüşen Sağlık Bakanı Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Baha Öğütken, iftar için ilçemize gelerek Şebinkarahisar Devlet Hastanesindeki iftar yemeğine katıldı. Öğütken´in ziyaretini fırsat bilen doktorlar, istek ve taleplerini direkt olarak ilettiler.

Şebinkarahisar Devlet Hastanesinde düzenlenen iftar yemeği için ilçemize gelen Öğütken iftar yemeğinden sonra hastane çalışanları ve doktorlarla görüşerek taleplerini ilettiler.

Hastanelerin eksikliklerini ve sıkıntılarını dinlediklerini Ankara´ya gittikten sonra da tamamlayacaklarını belirten Sağlık Bakanı Yardımcısı hemşehrimiz Ahmet Baha Öğütken yaptığı konuşmasında, "Şebinkarahisar Devlet Hastanemiz çok başarılı, bunun için özellikle doktorlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Hastanede en ufak bir eksik olduğu zaman, ´şu doktor eksik, bu doktor eksik´ diye de bizi uyarıyorlar." dedi.

Öğütken konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Türkiye genelinde her yıl 2 milyon hastayı tedavi ediyoruz. 980 bin personelimiz ile milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Hastanelerimizi yeniliyoruz, bütün tıbbi cihazlarımızı en son teknolojilere göre yeniliyoruz.  Bakan yardımcılığı olarak üç senedir bu görevi yürütüyorum. İnşallah 24 Haziran´dan sonra da bu görevimize devam ederiz, edemezsek de yaptıklarımızla övünmeye devam ederiz. Doktor açıklarımızı kapatıyoruz. Belki yavaş yavaş oluyor ama her sene 13 bin tane arkadaşımız bizim doktor ordumuza katılıyor. Bu çok önemli bir rakam.  Hedefimiz dünyada sağlık turizminde Türkiye´den pay almak."

Öğütken´e İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan Arslantürk, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammet Aksu, Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Ahmet Bal, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Mehmet Şahin de eşlik etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"AĞIR CEZA" SİYASET ÜSTÜDÜR
"AĞIR CEZA" SİYASET ÜSTÜDÜR
Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesi ve Şebinkarahisar için diğer önemli kurumlara siyaset üstü yaklaşım göstermemiz ve ilçe menfaatlerini ön planda tutmamız gerekiyor.
KÖYLERE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DAĞITILDI
KÖYLERE YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DAĞITILDI
Orman köylülerine olası yangınlara müdahalede kullanılmak üzere 3 tonluk su tankeri dağıtıldı.
FİDANLAR, FİDANLARLA BÜYÜYECEK
FİDANLAR, FİDANLARLA BÜYÜYECEK
Şebinkarahisar ortaokul öğrencileri, TBMM ormanına fidan dikti.
ATATÜRK, VEFATININ 80. YILDÖNÜMÜNDE ANILACAK
ATATÜRK, VEFATININ 80. YILDÖNÜMÜNDE ANILACAK
Devletimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 80. yılında ilçemizde yapılacak törenle anılacak.
´UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE´ TOPLANTISI YAPILDI
´UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE´ TOPLANTISI YAPILDI
İlçe Kaymakamı Taner Tengir başkanlığında yapılan Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısında Şebinkarahisar ilçesinde alınacak tedbirler görüşüldü.
"AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN KAPATILMASI  SÖZ KONUSU DEĞİL"
"AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN KAPATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"
AKP İlçe Başkanı Nejat Okuyar, yaptığı açıklamada, "Ağır Ceza Mahkemesinin kapatılması ya da başka bir yere taşınması söz konusu değil." dedi.
ARTIK KALORİFERLE ISINACAKLAR
ARTIK KALORİFERLE ISINACAKLAR
Şebinkarahisar´ın tek köy okulundaki 36 öğrenci, 3 öğretmen sobayla değil kaloriferle ısınacak.
İSTANBUL ŞEBİNKARAHİSAR VAKFI YENİLENDİ
İSTANBUL ŞEBİNKARAHİSAR VAKFI YENİLENDİ
İstanbul´da bulunan Şebinkarahisar Vakfı´nın hizmet binası yenilerek açılışı yapıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR´A "AĞIR CEZA"
ŞEBİNKARAHİSAR´A "AĞIR CEZA"
Suşehrili bürokratların girişimiyle ilçemizdeki Ağır Ceza Mahkemesi´nin Suşehri ilçesine kaydırılacağı yönündeki tehlike henüz tam olarak giderilmiş değil.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."