EK TERCİHLER DE ÇARE DEĞİL
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokullarına bu yıl ek yerleştirmelerle 110 öğrencinin kayıt yaptırdığı bildirilirken, Dikey Geçiş Sınavı ve Yatay Geçiş ile de 44 öğrenci yerleşti. Ancak bu da azalan öğrenci sayısına çare olamadı.
Tarih: 5.10.2018 17:14:56/ 1328okunma / 0yorum

Şebinkarahisar Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarına 2018-2019 akademik yılı için ek yerleştirmelerle 110 öğrencinin kayıt yaptırdığı bildirildi. Giresun Üniversitesi (GRÜ) genelinde 940  öğrencinin kayıt yaptırdığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, ek yerleştirme sürecinde Şebinkarahisar Teknik Bilimler ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu yaklaşık 110 öğrencinin tercih ederken, Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu´na ise ek tercihlerden yerleşen öğrenci olmadığı açıklandı.

DGS VE YATAY GEÇİŞ´LE DE ÖĞRENCİ YERLEŞTİ

Ek tercihlerden de beklediği öğrenciyi bulamayan Şebinkarahisar´daki yüksekokullara Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ve Yatay Geçiş ile 44 öğrenci daha yerleşti.

Bu yıl da büyük öğrenci düşüşü yaşanan ilçemizdeki yüksekokullardan, Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu´na DGS ile 24 öğrenci yerleşirken, Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarına da Yatay Geçiş ile yaklaşık 20 öğrenci yerleşti.

GRÜ: EK YERLEŞTİRMELER TÜRKİYE ORTALAMASI ÜZERİNDE

Açıklamada, ek yerleştirmelerle yeni akademik yıl için kayıt yaptıran öğrenci sayısının 7 bin 298 olarak gerçekleştiği kaydedilen açıklamada, şunlar aktarıldı: "Üniversitemizde toplam öğrenci sayısı da 32 bin 310´a ulaşmıştır. Ek yerleştirmelerde Türkiye ortalaması yüzde 36,77 iken, üniversitemiz yüzde 41,13´lük bir oranla Türkiye ortalamasının üzerine çıkmayı başarmıştır."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TERCİHLER ÇARE DEĞİL
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GURBETÇİLER  CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
GURBETÇİLER CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
2009 yılında kurulan kamera sistemiyle internetten canlı olarak Şebinkarahisar´ı izleyebilen gurbetçiler, bu uygulamanın sistemin yeniden açılmasını istiyor.
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle ilçemizde de kutlandı.
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
Usta fotoğraf sanatçısı Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Ara Güler, tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayatını kaybetti.
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
Yerli ürün tüketimine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde “Yerli Üretim” logosu uygulaması hakkında Belediye Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda İlçe Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı, önemli konulara dikkat çekti.
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
Giresun-Şebinkarahisar arasında bulunan ve özellikle kış aylarında sürücülerin zor anlar yaşadığı Eğribel Geçidinde sürücüleri uyaran lambaların bir çoğu hasar görürken yaklaşan kış mevsimi öncesi onarılması isteniyor.
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
Baltaşı Köyünde 13 Ekim 2018 günü meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Şebinkarahisar Ziraat Bankası Şebinkarahisar Şubesi´nde yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılacak.
KAYMAKAMDAN UYARI
KAYMAKAMDAN UYARI
İlçe Kaymakamı Taner Tengir, "Devletin memuru, devletine yakışır tarzda davranmalı" dedi.
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
Belediye Zabıta Müdürlüğü, ilçemizde salı günleri kurulan yöresel pazarda fiyat denetimi yaptı.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."