EK TERCİHLER DE ÇARE DEĞİL
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokullarına bu yıl ek yerleştirmelerle 110 öğrencinin kayıt yaptırdığı bildirilirken, Dikey Geçiş Sınavı ve Yatay Geçiş ile de 44 öğrenci yerleşti. Ancak bu da azalan öğrenci sayısına çare olamadı.
Tarih: 5.10.2018 17:14:56/ 1681okunma / 0yorum

Şebinkarahisar Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarına 2018-2019 akademik yılı için ek yerleştirmelerle 110 öğrencinin kayıt yaptırdığı bildirildi. Giresun Üniversitesi (GRÜ) genelinde 940  öğrencinin kayıt yaptırdığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, ek yerleştirme sürecinde Şebinkarahisar Teknik Bilimler ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu yaklaşık 110 öğrencinin tercih ederken, Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu´na ise ek tercihlerden yerleşen öğrenci olmadığı açıklandı.

DGS VE YATAY GEÇİŞ´LE DE ÖĞRENCİ YERLEŞTİ

Ek tercihlerden de beklediği öğrenciyi bulamayan Şebinkarahisar´daki yüksekokullara Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ve Yatay Geçiş ile 44 öğrenci daha yerleşti.

Bu yıl da büyük öğrenci düşüşü yaşanan ilçemizdeki yüksekokullardan, Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu´na DGS ile 24 öğrenci yerleşirken, Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarına da Yatay Geçiş ile yaklaşık 20 öğrenci yerleşti.

GRÜ: EK YERLEŞTİRMELER TÜRKİYE ORTALAMASI ÜZERİNDE

Açıklamada, ek yerleştirmelerle yeni akademik yıl için kayıt yaptıran öğrenci sayısının 7 bin 298 olarak gerçekleştiği kaydedilen açıklamada, şunlar aktarıldı: "Üniversitemizde toplam öğrenci sayısı da 32 bin 310´a ulaşmıştır. Ek yerleştirmelerde Türkiye ortalaması yüzde 36,77 iken, üniversitemiz yüzde 41,13´lük bir oranla Türkiye ortalamasının üzerine çıkmayı başarmıştır."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TERCİHLER ÇARE DEĞİL
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´e göre Şebinkarahisar nüfusuna kayıtlı 73 bin kişi gurbette yaşıyor. Bu sayının yüzde 77´si İstanbul´da ikamet ediyor.
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
Şebinkarahisar´da, 31 Mart seçimleriyle ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Şebinkarahisar´da ´Okul Güvenliği´ toplantısı yapıldı.
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce şap aşılama kampanyası başlatılacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Şebinkarahisar´da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
Öztürk, “Türkiye´de yasal olarak kenevir ekimi yaygınlaşacak ise, elbette Giresun´umuzda da kenevir ekilecek."
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
Küçükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığı vakasında hastalığın önüne geçilerek hayvanlardaki ölümlerin son bir haftadır durduğu ve kontrol altına alındığı öğrenildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Şebinkarahisar´da en fazla Sivaslı, en az Bilecikli yaşıyor.
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
İlçemiz Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu´nda seçime tek liste ile giren Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."