EK TERCİHLER DE ÇARE DEĞİL
Şebinkarahisar Meslek Yüksekokullarına bu yıl ek yerleştirmelerle 110 öğrencinin kayıt yaptırdığı bildirilirken, Dikey Geçiş Sınavı ve Yatay Geçiş ile de 44 öğrenci yerleşti. Ancak bu da azalan öğrenci sayısına çare olamadı.
Tarih: 5.10.2018 17:14:56/ 1422okunma / 0yorum

Şebinkarahisar Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarına 2018-2019 akademik yılı için ek yerleştirmelerle 110 öğrencinin kayıt yaptırdığı bildirildi. Giresun Üniversitesi (GRÜ) genelinde 940  öğrencinin kayıt yaptırdığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, ek yerleştirme sürecinde Şebinkarahisar Teknik Bilimler ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu yaklaşık 110 öğrencinin tercih ederken, Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu´na ise ek tercihlerden yerleşen öğrenci olmadığı açıklandı.

DGS VE YATAY GEÇİŞ´LE DE ÖĞRENCİ YERLEŞTİ

Ek tercihlerden de beklediği öğrenciyi bulamayan Şebinkarahisar´daki yüksekokullara Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ve Yatay Geçiş ile 44 öğrenci daha yerleşti.

Bu yıl da büyük öğrenci düşüşü yaşanan ilçemizdeki yüksekokullardan, Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu´na DGS ile 24 öğrenci yerleşirken, Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarına da Yatay Geçiş ile yaklaşık 20 öğrenci yerleşti.

GRÜ: EK YERLEŞTİRMELER TÜRKİYE ORTALAMASI ÜZERİNDE

Açıklamada, ek yerleştirmelerle yeni akademik yıl için kayıt yaptıran öğrenci sayısının 7 bin 298 olarak gerçekleştiği kaydedilen açıklamada, şunlar aktarıldı: "Üniversitemizde toplam öğrenci sayısı da 32 bin 310´a ulaşmıştır. Ek yerleştirmelerde Türkiye ortalaması yüzde 36,77 iken, üniversitemiz yüzde 41,13´lük bir oranla Türkiye ortalamasının üzerine çıkmayı başarmıştır."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TERCİHLER ÇARE DEĞİL
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADAY ADAYLARI ARTIYOR
ADAY ADAYLARI ARTIYOR
2019 Yerel Seçiminde aday olmak isteyenlerin sayısı artmaya devam ediyor. AKP, daha önce aday adaylığı sürecini tamamlayarak aday adaylarını açıklarken, bu hafta CHP, MHP ve İyi Parti´de hareketli günler yaşandı.
CHP VE İYİ PARTİ´DEN İTTİFAK ATAĞI
CHP VE İYİ PARTİ´DEN İTTİFAK ATAĞI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasında süren ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlandığı aktarıldı.
UĞUR ERASLAN AKP´DEN İSTİFA ETTİ
UĞUR ERASLAN AKP´DEN İSTİFA ETTİ
İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ UĞUR ERASLAN´DAN BASIN AÇIKLAMASI
İŞKUR´DAN 25 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞKUR´DAN 25 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞKUR´UN 6 AYLIK ÇALIŞMA PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI
KAYMAKAM TENGİR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE SÖYLEŞİDE BULUŞTU
KAYMAKAM TENGİR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE SÖYLEŞİDE BULUŞTU
Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, ilçemizdeki öğrenim gören üniversite öğrencileri ile düzenlediği söyleşide bir araya geldi. Kaymakam Tengir, öğrencilere meslek hayatındaki tecrübelerini anlattı.
TEKZİP VE DÜZELTME
TEKZİP VE DÜZELTME
6 Aralık 2018 tarihinde gazetemiz 1. sayfasında yayınlanan, "Yalnız yaşayan kadın evinde baygın halde bulundu" başlıklı haberimiz üzerine haberde ismi geçen Meliha Özcanalp´ın ailesi tarafından açıklama yapılmıştır.
“ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİYİ YERELDEN CANLANDIRALIM”
“ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİYİ YERELDEN CANLANDIRALIM”
YEREL GAZETELERE DESTEK KAMPANYASI
MEYDAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
MEYDAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Kent Meydanı Projesi ile ilgili teknik ve mali raporu Yeni Şebinkarahisar Gazetesine açıkladı.
“KURTULUŞUMUZ: TÜNEL, LİMAN, TREN”
“KURTULUŞUMUZ: TÜNEL, LİMAN, TREN”
Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, "Giresun limanında, Eğribel Tünelinde, Tirebolu-Torul bağlantısında birlikte olmak zorundayız." dedi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."