EĞRİBEL TAŞERONA KALDI
Giresun-Şebinkarahisar arasında yapımı süren Eğribel Tüneli´nde çalışmalar tek taraflı durduruldu. Taşeron firma tek taraflı olarak çalışmalarını sürdürecek.
Tarih: 17.8.2018 10:38:57/ 1105okunma / 0yorum

Giresun - Şebinkarahisar arasındaki Eğribel tünelinde çalışmalar durduruldu, yaklaşık 80 işçinin toplu olarak işten çıkarıldığı iddia edildi. Ödenek yokluğu nedeniyle tünellerin Asarcık Köyü mevkiinde tarafından inşası durdurulurken, Tamdere Çamağzı Mevkii tarafında ise bir süre daha devam ettirilecek.

ÇALIŞMALAR TEK TARAFLI DURDU

80 İŞÇİ İŞTEN ÇIKARILDI 

Edinilen bilgilere göre 16.08.2018 tarihinde ödenek yokluğu gerekçe gösterilerek yaklaşık 80 personelin işten çıkarıldığı öğrenildi. Asarcık Köyü mevkiindeki şantiyede yaklaşık 10 kişilik personel, güvenlik nedeniyle çalışmaya devam edecek. Tamdere Köyü Çamağzı Mevkiinde ise taşeron firma çalışmalarını sürdürecek.

Kış mevsiminde kar ve tipi nedeniyle ulaşımın aksadığı 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi´ne inşa edilen tünelin tek tüpünde ışığın görülmesine yaklaşık 50-60 metre kala, ödenek yetersizliği gerekçe gösterilerek Asarcık Köyü tarafındaki çalışmalar durduruldu.

UZUN SÜREDİR ÖDENEK YOK

2018 yılında iki tüpünde delinmesi planlanan ve 2019 yılında da açılması planlanan ve yapımı yaklaşık  109 milyon liraya mal olacak tünel inşaatının ödenek yetersizliğinden durdurulması büyük şaşkınlık yarattı. Tek tüpü delinen diğer tüpte de delme işleminin tamamlanmasına kısa bir süre kaldığı kaydedildi.  MÖN şirketinin uzun süredir ödenek alamadığı iddia edildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EĞRİBEL TAŞERONA KALDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´e göre Şebinkarahisar nüfusuna kayıtlı 73 bin kişi gurbette yaşıyor. Bu sayının yüzde 77´si İstanbul´da ikamet ediyor.
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
Şebinkarahisar´da, 31 Mart seçimleriyle ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Şebinkarahisar´da ´Okul Güvenliği´ toplantısı yapıldı.
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce şap aşılama kampanyası başlatılacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Şebinkarahisar´da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
Öztürk, “Türkiye´de yasal olarak kenevir ekimi yaygınlaşacak ise, elbette Giresun´umuzda da kenevir ekilecek."
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
Küçükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığı vakasında hastalığın önüne geçilerek hayvanlardaki ölümlerin son bir haftadır durduğu ve kontrol altına alındığı öğrenildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Şebinkarahisar´da en fazla Sivaslı, en az Bilecikli yaşıyor.
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
İlçemiz Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu´nda seçime tek liste ile giren Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."