EĞRİBEL TAŞERONA KALDI
Giresun-Şebinkarahisar arasında yapımı süren Eğribel Tüneli´nde çalışmalar tek taraflı durduruldu. Taşeron firma tek taraflı olarak çalışmalarını sürdürecek.
Tarih: 17.8.2018 10:38:57/ 960okunma / 0yorum

Giresun - Şebinkarahisar arasındaki Eğribel tünelinde çalışmalar durduruldu, yaklaşık 80 işçinin toplu olarak işten çıkarıldığı iddia edildi. Ödenek yokluğu nedeniyle tünellerin Asarcık Köyü mevkiinde tarafından inşası durdurulurken, Tamdere Çamağzı Mevkii tarafında ise bir süre daha devam ettirilecek.

ÇALIŞMALAR TEK TARAFLI DURDU

80 İŞÇİ İŞTEN ÇIKARILDI 

Edinilen bilgilere göre 16.08.2018 tarihinde ödenek yokluğu gerekçe gösterilerek yaklaşık 80 personelin işten çıkarıldığı öğrenildi. Asarcık Köyü mevkiindeki şantiyede yaklaşık 10 kişilik personel, güvenlik nedeniyle çalışmaya devam edecek. Tamdere Köyü Çamağzı Mevkiinde ise taşeron firma çalışmalarını sürdürecek.

Kış mevsiminde kar ve tipi nedeniyle ulaşımın aksadığı 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi´ne inşa edilen tünelin tek tüpünde ışığın görülmesine yaklaşık 50-60 metre kala, ödenek yetersizliği gerekçe gösterilerek Asarcık Köyü tarafındaki çalışmalar durduruldu.

UZUN SÜREDİR ÖDENEK YOK

2018 yılında iki tüpünde delinmesi planlanan ve 2019 yılında da açılması planlanan ve yapımı yaklaşık  109 milyon liraya mal olacak tünel inşaatının ödenek yetersizliğinden durdurulması büyük şaşkınlık yarattı. Tek tüpü delinen diğer tüpte de delme işleminin tamamlanmasına kısa bir süre kaldığı kaydedildi.  MÖN şirketinin uzun süredir ödenek alamadığı iddia edildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EĞRİBEL TAŞERONA KALDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADAY ADAYLARI ARTIYOR
ADAY ADAYLARI ARTIYOR
2019 Yerel Seçiminde aday olmak isteyenlerin sayısı artmaya devam ediyor. AKP, daha önce aday adaylığı sürecini tamamlayarak aday adaylarını açıklarken, bu hafta CHP, MHP ve İyi Parti´de hareketli günler yaşandı.
CHP VE İYİ PARTİ´DEN İTTİFAK ATAĞI
CHP VE İYİ PARTİ´DEN İTTİFAK ATAĞI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasında süren ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlandığı aktarıldı.
UĞUR ERASLAN AKP´DEN İSTİFA ETTİ
UĞUR ERASLAN AKP´DEN İSTİFA ETTİ
İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ UĞUR ERASLAN´DAN BASIN AÇIKLAMASI
İŞKUR´DAN 25 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞKUR´DAN 25 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞKUR´UN 6 AYLIK ÇALIŞMA PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI
KAYMAKAM TENGİR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE SÖYLEŞİDE BULUŞTU
KAYMAKAM TENGİR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE SÖYLEŞİDE BULUŞTU
Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, ilçemizdeki öğrenim gören üniversite öğrencileri ile düzenlediği söyleşide bir araya geldi. Kaymakam Tengir, öğrencilere meslek hayatındaki tecrübelerini anlattı.
TEKZİP VE DÜZELTME
TEKZİP VE DÜZELTME
6 Aralık 2018 tarihinde gazetemiz 1. sayfasında yayınlanan, "Yalnız yaşayan kadın evinde baygın halde bulundu" başlıklı haberimiz üzerine haberde ismi geçen Meliha Özcanalp´ın ailesi tarafından açıklama yapılmıştır.
“ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİYİ YERELDEN CANLANDIRALIM”
“ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİYİ YERELDEN CANLANDIRALIM”
YEREL GAZETELERE DESTEK KAMPANYASI
MEYDAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
MEYDAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Kent Meydanı Projesi ile ilgili teknik ve mali raporu Yeni Şebinkarahisar Gazetesine açıkladı.
“KURTULUŞUMUZ: TÜNEL, LİMAN, TREN”
“KURTULUŞUMUZ: TÜNEL, LİMAN, TREN”
Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, "Giresun limanında, Eğribel Tünelinde, Tirebolu-Torul bağlantısında birlikte olmak zorundayız." dedi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."