EĞRİBEL TAŞERONA KALDI
Giresun-Şebinkarahisar arasında yapımı süren Eğribel Tüneli´nde çalışmalar tek taraflı durduruldu. Taşeron firma tek taraflı olarak çalışmalarını sürdürecek.
Tarih: 17.8.2018 10:38:57/ 842okunma / 0yorum

Giresun - Şebinkarahisar arasındaki Eğribel tünelinde çalışmalar durduruldu, yaklaşık 80 işçinin toplu olarak işten çıkarıldığı iddia edildi. Ödenek yokluğu nedeniyle tünellerin Asarcık Köyü mevkiinde tarafından inşası durdurulurken, Tamdere Çamağzı Mevkii tarafında ise bir süre daha devam ettirilecek.

ÇALIŞMALAR TEK TARAFLI DURDU

80 İŞÇİ İŞTEN ÇIKARILDI 

Edinilen bilgilere göre 16.08.2018 tarihinde ödenek yokluğu gerekçe gösterilerek yaklaşık 80 personelin işten çıkarıldığı öğrenildi. Asarcık Köyü mevkiindeki şantiyede yaklaşık 10 kişilik personel, güvenlik nedeniyle çalışmaya devam edecek. Tamdere Köyü Çamağzı Mevkiinde ise taşeron firma çalışmalarını sürdürecek.

Kış mevsiminde kar ve tipi nedeniyle ulaşımın aksadığı 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi´ne inşa edilen tünelin tek tüpünde ışığın görülmesine yaklaşık 50-60 metre kala, ödenek yetersizliği gerekçe gösterilerek Asarcık Köyü tarafındaki çalışmalar durduruldu.

UZUN SÜREDİR ÖDENEK YOK

2018 yılında iki tüpünde delinmesi planlanan ve 2019 yılında da açılması planlanan ve yapımı yaklaşık  109 milyon liraya mal olacak tünel inşaatının ödenek yetersizliğinden durdurulması büyük şaşkınlık yarattı. Tek tüpü delinen diğer tüpte de delme işleminin tamamlanmasına kısa bir süre kaldığı kaydedildi.  MÖN şirketinin uzun süredir ödenek alamadığı iddia edildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EĞRİBEL TAŞERONA KALDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GURBETÇİLER  CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
GURBETÇİLER CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
2009 yılında kurulan kamera sistemiyle internetten canlı olarak Şebinkarahisar´ı izleyebilen gurbetçiler, bu uygulamanın sistemin yeniden açılmasını istiyor.
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle ilçemizde de kutlandı.
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
Usta fotoğraf sanatçısı Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Ara Güler, tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayatını kaybetti.
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
Yerli ürün tüketimine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde “Yerli Üretim” logosu uygulaması hakkında Belediye Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda İlçe Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı, önemli konulara dikkat çekti.
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
Giresun-Şebinkarahisar arasında bulunan ve özellikle kış aylarında sürücülerin zor anlar yaşadığı Eğribel Geçidinde sürücüleri uyaran lambaların bir çoğu hasar görürken yaklaşan kış mevsimi öncesi onarılması isteniyor.
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
Baltaşı Köyünde 13 Ekim 2018 günü meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Şebinkarahisar Ziraat Bankası Şebinkarahisar Şubesi´nde yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılacak.
KAYMAKAMDAN UYARI
KAYMAKAMDAN UYARI
İlçe Kaymakamı Taner Tengir, "Devletin memuru, devletine yakışır tarzda davranmalı" dedi.
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
Belediye Zabıta Müdürlüğü, ilçemizde salı günleri kurulan yöresel pazarda fiyat denetimi yaptı.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."