DOĞALGAZ SORUNU KIŞ ÖNCESİ KEMİĞE DAYANDI
Son dönemde artan kömür fiyatlarıyla birlikte Şebinkarahisar´da, "Doğalgaz Sorunu" yeniden gündeme geldi.
Tarih: 2.10.2018 18:01:05/ 1127okunma / 0yorum

"Doğalgaz gelecek mi gelmeyecek mi ?" sorularını sıklaştıran Şebinkarahisarlılar, çevre ilçelere yanan ve Şebinkarahisar´da bir türlü somut adım atılmayan doğalgazın tedirginliği yaşanıyor.

Nüfusu 10 binin üzerindeki ilçelerde elektrik abonelerinin yüzde 60´ının abone olmasıyla birlikte yasal yükümlülüklerini yerine getiren ilçeler doğalgaza kavuşurken, Şebinkarahisar´da yaşayanlar ikiye katlayan kömür fiyatlarından sonra bu kış da doğalgaz kullanamamanın üzüntüsünü, sonraki yılların da tedirginliğini yaşıyorlar. 

 AKP İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, bu yıl düzenlenen Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivalinde yaptığı konuşmasında doların yükselmesinin tünel inşaatına engel olamayacağı gibi ve Şebinkarahisar´a doğalgaz gelmesine de engel olamayacağını söylemişti.

Canikli ayrıca daha önceki açıklamalarında, doğalgazla ilgili olarak, "Bir kampanya daha yapalım yüzde 60´ı bulalım, kriter bu. Çünkü, bazı yerlerde daha önce bu yatırım yapıldı, kimse abone olmadı. Geldiği zamanda yüzde 60´ın abone olması gerekiyor. Tekrar yeniden bir kampanya başlatalım." ifadelerini kullandı.

Şebinkarahisar´a yakın ilçelerden Suşehri, Kelkit, Şiran ve Reşadiye ilçelerinin bir kısmına doğalgaz verilirken, bir kısmı da  doğalgaz için gün sayıyor.

Döviz kurundaki artış doğalgaz ve ithal kömürün fiyatlarını da katladı. Vatandaş soğuk havalarda ısınmak için bu yıl daha fazla para ödeyecek. Vatandaşlar, yaklaşık iki katına çıkan kömür fiyatlarından sonra doğalgazı mumla arıyor.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GURBETÇİLER  CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
GURBETÇİLER CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
2009 yılında kurulan kamera sistemiyle internetten canlı olarak Şebinkarahisar´ı izleyebilen gurbetçiler, bu uygulamanın sistemin yeniden açılmasını istiyor.
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle ilçemizde de kutlandı.
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
Usta fotoğraf sanatçısı Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Ara Güler, tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayatını kaybetti.
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
Yerli ürün tüketimine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde “Yerli Üretim” logosu uygulaması hakkında Belediye Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda İlçe Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı, önemli konulara dikkat çekti.
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
Giresun-Şebinkarahisar arasında bulunan ve özellikle kış aylarında sürücülerin zor anlar yaşadığı Eğribel Geçidinde sürücüleri uyaran lambaların bir çoğu hasar görürken yaklaşan kış mevsimi öncesi onarılması isteniyor.
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
Baltaşı Köyünde 13 Ekim 2018 günü meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Şebinkarahisar Ziraat Bankası Şebinkarahisar Şubesi´nde yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılacak.
KAYMAKAMDAN UYARI
KAYMAKAMDAN UYARI
İlçe Kaymakamı Taner Tengir, "Devletin memuru, devletine yakışır tarzda davranmalı" dedi.
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
Belediye Zabıta Müdürlüğü, ilçemizde salı günleri kurulan yöresel pazarda fiyat denetimi yaptı.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."