DOĞALGAZ SORUNU KIŞ ÖNCESİ KEMİĞE DAYANDI
Son dönemde artan kömür fiyatlarıyla birlikte Şebinkarahisar´da, "Doğalgaz Sorunu" yeniden gündeme geldi.
Tarih: 2.10.2018 18:01:05/ 1480okunma / 0yorum

"Doğalgaz gelecek mi gelmeyecek mi ?" sorularını sıklaştıran Şebinkarahisarlılar, çevre ilçelere yanan ve Şebinkarahisar´da bir türlü somut adım atılmayan doğalgazın tedirginliği yaşanıyor.

Nüfusu 10 binin üzerindeki ilçelerde elektrik abonelerinin yüzde 60´ının abone olmasıyla birlikte yasal yükümlülüklerini yerine getiren ilçeler doğalgaza kavuşurken, Şebinkarahisar´da yaşayanlar ikiye katlayan kömür fiyatlarından sonra bu kış da doğalgaz kullanamamanın üzüntüsünü, sonraki yılların da tedirginliğini yaşıyorlar. 

 AKP İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, bu yıl düzenlenen Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivalinde yaptığı konuşmasında doların yükselmesinin tünel inşaatına engel olamayacağı gibi ve Şebinkarahisar´a doğalgaz gelmesine de engel olamayacağını söylemişti.

Canikli ayrıca daha önceki açıklamalarında, doğalgazla ilgili olarak, "Bir kampanya daha yapalım yüzde 60´ı bulalım, kriter bu. Çünkü, bazı yerlerde daha önce bu yatırım yapıldı, kimse abone olmadı. Geldiği zamanda yüzde 60´ın abone olması gerekiyor. Tekrar yeniden bir kampanya başlatalım." ifadelerini kullandı.

Şebinkarahisar´a yakın ilçelerden Suşehri, Kelkit, Şiran ve Reşadiye ilçelerinin bir kısmına doğalgaz verilirken, bir kısmı da  doğalgaz için gün sayıyor.

Döviz kurundaki artış doğalgaz ve ithal kömürün fiyatlarını da katladı. Vatandaş soğuk havalarda ısınmak için bu yıl daha fazla para ödeyecek. Vatandaşlar, yaklaşık iki katına çıkan kömür fiyatlarından sonra doğalgazı mumla arıyor.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´E GÖRE 73 BİN GURBETÇİ VAR
TUİK´e göre Şebinkarahisar nüfusuna kayıtlı 73 bin kişi gurbette yaşıyor. Bu sayının yüzde 77´si İstanbul´da ikamet ediyor.
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
´SEÇİM GÜVENLİĞİ´ TOPLANTISI YAPILDI
Şebinkarahisar´da, 31 Mart seçimleriyle ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
OKULLARDA GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE
Şebinkarahisar´da ´Okul Güvenliği´ toplantısı yapıldı.
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI BAŞLIYOR
Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce şap aşılama kampanyası başlatılacak.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
ŞEBİNKARAHİSAR´DA ´KAN BAĞIŞI´ KAMPANYASI
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Şebinkarahisar´da kan bağışı kampanyası düzenlendi.
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
ÖZTÜRK, KENEVİR İÇİN DEVREDE
Öztürk, “Türkiye´de yasal olarak kenevir ekimi yaygınlaşacak ise, elbette Giresun´umuzda da kenevir ekilecek."
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
HASTALIK KONTROL ALTINA ALINDI
Küçükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığı vakasında hastalığın önüne geçilerek hayvanlardaki ölümlerin son bir haftadır durduğu ve kontrol altına alındığı öğrenildi.
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR´DA EN FAZLA SİVASLI, EN AZ BİLECİKLİ YAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Şebinkarahisar´da en fazla Sivaslı, en az Bilecikli yaşıyor.
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
ZİRAAT ODASI ARSLAN İLE ´DEVAM´ DEDİ
İlçemiz Ziraat Odası 5. Olağan Genel Kurulu´nda seçime tek liste ile giren Ziraat Odası Başkanı Muhlis Arslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."