DOĞALGAZ SORUNU KIŞ ÖNCESİ KEMİĞE DAYANDI
Son dönemde artan kömür fiyatlarıyla birlikte Şebinkarahisar´da, "Doğalgaz Sorunu" yeniden gündeme geldi.
Tarih: 2.10.2018 18:01:05/ 1223okunma / 0yorum

"Doğalgaz gelecek mi gelmeyecek mi ?" sorularını sıklaştıran Şebinkarahisarlılar, çevre ilçelere yanan ve Şebinkarahisar´da bir türlü somut adım atılmayan doğalgazın tedirginliği yaşanıyor.

Nüfusu 10 binin üzerindeki ilçelerde elektrik abonelerinin yüzde 60´ının abone olmasıyla birlikte yasal yükümlülüklerini yerine getiren ilçeler doğalgaza kavuşurken, Şebinkarahisar´da yaşayanlar ikiye katlayan kömür fiyatlarından sonra bu kış da doğalgaz kullanamamanın üzüntüsünü, sonraki yılların da tedirginliğini yaşıyorlar. 

 AKP İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, bu yıl düzenlenen Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivalinde yaptığı konuşmasında doların yükselmesinin tünel inşaatına engel olamayacağı gibi ve Şebinkarahisar´a doğalgaz gelmesine de engel olamayacağını söylemişti.

Canikli ayrıca daha önceki açıklamalarında, doğalgazla ilgili olarak, "Bir kampanya daha yapalım yüzde 60´ı bulalım, kriter bu. Çünkü, bazı yerlerde daha önce bu yatırım yapıldı, kimse abone olmadı. Geldiği zamanda yüzde 60´ın abone olması gerekiyor. Tekrar yeniden bir kampanya başlatalım." ifadelerini kullandı.

Şebinkarahisar´a yakın ilçelerden Suşehri, Kelkit, Şiran ve Reşadiye ilçelerinin bir kısmına doğalgaz verilirken, bir kısmı da  doğalgaz için gün sayıyor.

Döviz kurundaki artış doğalgaz ve ithal kömürün fiyatlarını da katladı. Vatandaş soğuk havalarda ısınmak için bu yıl daha fazla para ödeyecek. Vatandaşlar, yaklaşık iki katına çıkan kömür fiyatlarından sonra doğalgazı mumla arıyor.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ADAY ADAYLARI ARTIYOR
ADAY ADAYLARI ARTIYOR
2019 Yerel Seçiminde aday olmak isteyenlerin sayısı artmaya devam ediyor. AKP, daha önce aday adaylığı sürecini tamamlayarak aday adaylarını açıklarken, bu hafta CHP, MHP ve İyi Parti´de hareketli günler yaşandı.
CHP VE İYİ PARTİ´DEN İTTİFAK ATAĞI
CHP VE İYİ PARTİ´DEN İTTİFAK ATAĞI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasında süren ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlandığı aktarıldı.
UĞUR ERASLAN AKP´DEN İSTİFA ETTİ
UĞUR ERASLAN AKP´DEN İSTİFA ETTİ
İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ UĞUR ERASLAN´DAN BASIN AÇIKLAMASI
İŞKUR´DAN 25 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞKUR´DAN 25 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
İŞKUR´UN 6 AYLIK ÇALIŞMA PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI
KAYMAKAM TENGİR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE SÖYLEŞİDE BULUŞTU
KAYMAKAM TENGİR, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE SÖYLEŞİDE BULUŞTU
Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, ilçemizdeki öğrenim gören üniversite öğrencileri ile düzenlediği söyleşide bir araya geldi. Kaymakam Tengir, öğrencilere meslek hayatındaki tecrübelerini anlattı.
TEKZİP VE DÜZELTME
TEKZİP VE DÜZELTME
6 Aralık 2018 tarihinde gazetemiz 1. sayfasında yayınlanan, "Yalnız yaşayan kadın evinde baygın halde bulundu" başlıklı haberimiz üzerine haberde ismi geçen Meliha Özcanalp´ın ailesi tarafından açıklama yapılmıştır.
“ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİYİ YERELDEN CANLANDIRALIM”
“ÖZGÜRLÜĞÜ, DEMOKRASİYİ YERELDEN CANLANDIRALIM”
YEREL GAZETELERE DESTEK KAMPANYASI
MEYDAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
MEYDAN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Kent Meydanı Projesi ile ilgili teknik ve mali raporu Yeni Şebinkarahisar Gazetesine açıkladı.
“KURTULUŞUMUZ: TÜNEL, LİMAN, TREN”
“KURTULUŞUMUZ: TÜNEL, LİMAN, TREN”
Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, "Giresun limanında, Eğribel Tünelinde, Tirebolu-Torul bağlantısında birlikte olmak zorundayız." dedi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."