ÇAMOLUK´TA TOPRAKLAR SUYA DOYACAK
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Çamoluk ilçesinde inşa edilen Gücer Göleti´nde çalışmalar hızla ilerliyor.
Tarih: 6.4.2018 15:03:45/ 553okunma / 0yorum

Münbit toprakları suya doyuracak olan göletin tamamlanmasıyla yörede bin 930 dekar zirai arazi suya kavuşacak.

Projede Fiziki Gerçekleşme Yüzde 28´e Ulaştı

Doğu Karadeniz Gelişim Projesi (DOKAP) kapsamında bulunan Giresun´da çalışmaları devam eden Çamoluk Gücer Göleti ile bin 930 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. Toplam maliyeti 13 milyon 193 bin TL olan gölette yüzde 28 fiziki gerçekleşme sağlandı.

İş kapsamında bugüne kadar kret ulaşım yolu, gövde sıyırma kazıları, dolusavak kazıları ve dipsavak betonarme imalatları tamamlandığı açıklanırken, dolusavak betonarme çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Çamoluk Gücer Göletini bu yıl içerisinde hizmete almayı hedeflediklerini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Gölet ile yöre topraklarımıza bereket katarak, çiftçilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. Ayrıca, tesis tamamlandığında milli ekonomiye de yılda 1 milyon 300 bin TL katkı sağlanacak” dedi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÇAMOLUK TOPRAKLAR SUYA DOYACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."