AĞAÇ KESİMİNE TEPKİ
Kapalı Spor Salonu Yapmak İçin Bahçedeki Ağaçların Kesilmesine Tepki Gösterildi
Tarih: 19.6.2018 17:10:30/ 1216okunma / 0yorum

Şebinkarahisar Fen Lisesi bahçesindeki ağaçlar, kapalı spor salonu yapılacağı gerekçesi ile kesilmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Şebinkarahisar Fen Lisesi bahçesinde bulunan çam, sedir ve akasya ağaçları, kapalı spor salonu yapılacağı gerekçesi ile kesildi. Vatandaşlar ağaçların kesilmesini eleştirerek, ağaç kıyımına sessiz kalmadı.

Daha önce Yatılı İlköğretim Bölge Okulu iken okul bahçesinde törenlerle ekilen ve 400 adedi bulduğu söylenen ağaçların kesilmesine okulun eski müdürlerinden Murat Kömbe ve diğer çalışanlar tepki gösterdi.

Bahçedeki ağaçların kesilip yerine spor salonu yapılmasından dolayı tepki gösteren Kömbe, "Okulun bahçesine 2003-2010 yıllarında öğrencilerle diktiğimiz yaz aylarında da aylarında eşim Aysel Kömbe ile suladığımız, çam, sedir ve akasya fidanları kapalı spor salonu yapılması bahanesiyle katlediliyor." dedi.

Okulların çevrenin kullanımına daha elverişli hale getirilmesi gerekirken, çevreyle olan bağlarının daha da kesilmek istendiğini söyleyen emekli öğretmen Kömbe, bu katliama sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi.

Bazı vatandaşlarda gazetemize gelerek bu kıyımın durdurulmasını ve ağaçların özel bir sistemle korunarak, okulun başka bir yerine dikilebileceğini bununla ilgili olarak yetkililerden destek istedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: AĞAÇ KESİMİNE TEPKİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EĞRİBEL TAŞERONA KALDI
EĞRİBEL TAŞERONA KALDI
Giresun-Şebinkarahisar arasında yapımı süren Eğribel Tüneli´nde çalışmalar tek taraflı durduruldu. Taşeron firma tek taraflı olarak çalışmalarını sürdürecek.
BAYRAMDA DOLMUŞLAR ÜCRETSİZ
BAYRAMDA DOLMUŞLAR ÜCRETSİZ
Şebinkarahisar Belediye başkanı Şahin Yılancı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yaptığı açıklamada bayram süresince şehir içi ve bağlar dolmuşlarının ücretsiz olduğunu söyledi.
GURBETÇİ YOĞUNLUĞU BAŞLADI
GURBETÇİ YOĞUNLUĞU BAŞLADI
İlçemizde 9 günlük bayram tatili dolayısıyla aşırı nüfus ve trafik yoğunluğu yaşanmaya başladı.
KÖYDES ÇALIŞMALARI MASAYA YATIRILDI
KÖYDES ÇALIŞMALARI MASAYA YATIRILDI
2018 yılı Ağustos ayı Kaymakamlar Toplantısı ve KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı 15 Ağustos Çarşamba günü Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR´A ACEMİ BİRLİK ?
ŞEBİNKARAHİSAR´A ACEMİ BİRLİK ?
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde 4 yeni tugay kurulurken, akıllara yeniden Şebinkarahisar´a kurulabilecek askeri acemi birliği geldi. İlçemize kurulabilecek acemi birliği ekonomiye can verir.
EĞRİBEL TÜNELİ TEK TARAFLI DURDU
EĞRİBEL TÜNELİ TEK TARAFLI DURDU
Giresun-Şebinkarahisar arasında yapımı süren Eğribel Tüneli´nde çalışmalar tek taraflı durduruldu.
TAMZARA DERESİNE ÇİMENTO MU KARIŞTI
TAMZARA DERESİNE ÇİMENTO MU KARIŞTI
Tamzara Deresi´nde dereye karışan atıklar nedeniyle balıkların öldüğü iddia edildi. İddiaya göre Eğribel Tünel inşaatı şantiyesinden dereye karışan çimentonun dereye karıştığı düşünülüyor.
FESTİVAL PROGRAMI AÇIKLANDI
FESTİVAL PROGRAMI AÇIKLANDI
5´incisi yapılacak olan Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivali Programı açıklandı.
NURETTİN BAY´DAN BASIN AÇIKLAMASI
NURETTİN BAY´DAN BASIN AÇIKLAMASI
Şebinkarahisar´ın yerel sanatçılarından Nurettin Bay, yaptığı basın açıklamasıyla festivalde sahne alma hayallerinin kabul görmediğini söyledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."