AĞAÇ KESİMİNE TEPKİ
Kapalı Spor Salonu Yapmak İçin Bahçedeki Ağaçların Kesilmesine Tepki Gösterildi
Tarih: 19.6.2018 17:10:30/ 1267okunma / 0yorum

Şebinkarahisar Fen Lisesi bahçesindeki ağaçlar, kapalı spor salonu yapılacağı gerekçesi ile kesilmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Şebinkarahisar Fen Lisesi bahçesinde bulunan çam, sedir ve akasya ağaçları, kapalı spor salonu yapılacağı gerekçesi ile kesildi. Vatandaşlar ağaçların kesilmesini eleştirerek, ağaç kıyımına sessiz kalmadı.

Daha önce Yatılı İlköğretim Bölge Okulu iken okul bahçesinde törenlerle ekilen ve 400 adedi bulduğu söylenen ağaçların kesilmesine okulun eski müdürlerinden Murat Kömbe ve diğer çalışanlar tepki gösterdi.

Bahçedeki ağaçların kesilip yerine spor salonu yapılmasından dolayı tepki gösteren Kömbe, "Okulun bahçesine 2003-2010 yıllarında öğrencilerle diktiğimiz yaz aylarında da aylarında eşim Aysel Kömbe ile suladığımız, çam, sedir ve akasya fidanları kapalı spor salonu yapılması bahanesiyle katlediliyor." dedi.

Okulların çevrenin kullanımına daha elverişli hale getirilmesi gerekirken, çevreyle olan bağlarının daha da kesilmek istendiğini söyleyen emekli öğretmen Kömbe, bu katliama sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi.

Bazı vatandaşlarda gazetemize gelerek bu kıyımın durdurulmasını ve ağaçların özel bir sistemle korunarak, okulun başka bir yerine dikilebileceğini bununla ilgili olarak yetkililerden destek istedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: AĞAÇ KESİMİNE TEPKİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GURBETÇİLER  CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
GURBETÇİLER CANLI YAYINI GERİ İSTİYOR
2009 yılında kurulan kamera sistemiyle internetten canlı olarak Şebinkarahisar´ı izleyebilen gurbetçiler, bu uygulamanın sistemin yeniden açılmasını istiyor.
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen törenle ilçemizde de kutlandı.
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
HEMŞEHRİMİZ ARA GÜLER´İ KAYBETTİK
Usta fotoğraf sanatçısı Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Ara Güler, tedavi gördüğü hastanede 90 yaşında hayatını kaybetti.
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLECEK
Yerli ürün tüketimine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde “Yerli Üretim” logosu uygulaması hakkında Belediye Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda İlçe Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı, önemli konulara dikkat çekti.
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
EĞRİBEL´DEKİ UYARI LAMBALARI ARIZALI
Giresun-Şebinkarahisar arasında bulunan ve özellikle kış aylarında sürücülerin zor anlar yaşadığı Eğribel Geçidinde sürücüleri uyaran lambaların bir çoğu hasar görürken yaklaşan kış mevsimi öncesi onarılması isteniyor.
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
BALTAŞI KÖYÜNDE TRAFİK KAZASI
Baltaşı Köyünde 13 Ekim 2018 günü meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılıyor
Şebinkarahisar Ziraat Bankası Şebinkarahisar Şubesi´nde yastık altındaki altınlar ekonomiye kazandırılacak.
KAYMAKAMDAN UYARI
KAYMAKAMDAN UYARI
İlçe Kaymakamı Taner Tengir, "Devletin memuru, devletine yakışır tarzda davranmalı" dedi.
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
SALI PAZARI´NDA FİYAT DENETİMİ
Belediye Zabıta Müdürlüğü, ilçemizde salı günleri kurulan yöresel pazarda fiyat denetimi yaptı.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."